Anda Ekibinden ’Ateş Savaşçıları’Na Destek

Videoyu Aç Anda Ekibinden ’Ateş Savaşçıları’Na Destek
A
a

Anda Arama Kurtarmadan Ateş Savaşçılarına Destek

ANDA Kardeşe Vefa Derneği Eskişehir Temsilciliği yöneticilerinin Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i ziyaretinde, 15-20 kişiye orman yangınlarının söndürülmesi konusunda eğitim verilmesine ve gönüllü orman itfaiyecisi olmalarına karar verildi.
Ziyarette, yakın zamanda meydana gelen İzmir depreminde arama kurtarma faaliyetlerine katılan ANDA Kardeşe Vefa Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Yaklaşık 30 ilde yapılanması bulunan ANDA Arama Kurtarmanın özellikle son 3 yıldır çok yoğun olarak çalışmalarına hız verdiği belirtildi. Bu yıl meydana gelen Elazığ Depremi, Bursa Kestel Sel Felaketi, Giresun Sel Felaketi, Hatay Orman Yangınları ve İzmir Depremi gibi büyük çaplı felaketlerde ANDA Arama Kurtarmanın önemli katkılar sağladığı anlatıldı. Dernek üyesi Çağrı Yıldırım’ın başkanlığında gerçekleştirilen görüşmede, diğer afetlerde olduğu gibi orman yangınlarının söndürülmesinde de görev almak istekleri dile getirildi.
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, işbirliğine hazır olduklarını söyledi.
ANDA Arama Kurtarma ekibinden 15-20 kişiye, orman yangınlarının söndürülmesi konusunda eğitim verilmesine ve gönüllü orman itfaiyecisi olmalarına karar verildi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi