ANLAMLI DESTEK

Videoyu Aç ANLAMLI DESTEK
A
a

Uzaktan eğitim nedeniyle EBA’dan faydalanamayan çocuklar için ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan eğitime destek kampanyasına anlamlı bir destek geldi.


Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim EBA sisteminden yararlanamayan çocuklara yönelik başlattığı kampanya hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 2019 yılında hayatını kaybeden Eskişehir Organ Nakli Vakfı (ONVAK) kurucusu merhum Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper anısına ONVAK Yönetim Kurulu tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere 75 adet tablet bağışı yapıldı.
ÇOCUKLARA ULAŞTI
Türkiye’nin yetiştirdiği başarılı cerrahlardan olan Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper anısına yapılan bağış, eşi Dr. İnci Kiper tarafından Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teslim edilirken, tabletler ekipler tarafından kısa sürede çocuklara ulaştırıldı. Tablet bağışı nedeniyle ONVAK Yönetim Kurulu’na teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, eğitime verilen her desteğin geleceğe yapılmış büyük bir yatırım olduğunu belirtti. Merhum Haluk Kiper’in eğitim ve sağlık alanında çok başarılı bir isim olarak insanlığa hizmet ettiğini belirten Büyükerşen, yapılan bağışın bu anlamda ayrı bir önemi de olduğunu vurguladı. Eğitimin sürekliliğine dikkat çeken ve tüm hayırseverlere minnettar olduklarını ifade eden Başkan Büyükerşen, Kiper ailesinin yaptığı bu bağışla eğitime gönülden verdikleri desteği sürdürdüklerini kaydetti.
DEVAM EDİYOR
Bu arada kampanyanın ve bağış alımının devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de vatandaşların tablet, bilgisayar ve televizyonları esmek.eskisehir.bel.tr/egitimedestek sayfasına girerek kendilerine ulaştırabileceklerini, yapılan bağışların da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırıldığını ifade etti. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi