ANLAMLI PROJE.

Videoyu Aç ANLAMLI PROJE.
A
a

Eskişehir’de düzenlenen ‘Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi’ projesi hakkında konuşan Genç Hayat Vakfı Saha Koordinatörü Ali Seyyah, “En temel hedefimiz çocukların tarlada değil okullarda olmasıdır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Çalışma Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi işbirliğinde yürütülen, Avrupa Birliği (AB) kaynaklarıyla finanse edilen ve Genç Hayat Vakfı’nın uygulama ortağı olduğu ‘Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi’ projesi, Türkiye genelinde 4’ü tarım işçisi göçü veren 12’si tarım işçisi göçü alan toplam 16 şehirde yürütülüyor. Çalışmalarla yüzlerce çocuk ve genç yaştaki birey, eğitim ve etkinliklerde bir araya geliyor. Eskişehir’in Alpu, Mahmudiye, Çifteler ve Seyitgazi ilçelerinde bulunan mevsimlik tarım işçisi ailelerinin yaklaşık 650 kadar çocuğu, Genç Hayat Vakfı temsilcileri ve gençlik merkezleri gönüllüleri tarafından düzenlenen etkinliklere katılım gösteriyor.
EĞİTİM FARKI KAPATILIYOR
Alpu İlçesinde tarım işçisi olarak konaklayan ailelerin yaklaşık 250 çocuğu projeye dâhil edilerek eğitim ve etkinlik eksiklikleri tamamlanıyor. Gün içerisindeki okul derslerinin yanı sıra sosyal etkinlikler, oyunlar, beceri geliştirme faaliyetleri ile güzel vakit geçiren çocuklar, ailelerinin işlerinden dolayı akranlarıyla aralarında oluşabilecek eğitim farkını da kapatmış oluyor. Alpu İlçesi’nde bulunan eğitim binalarında ve spor salonunda bir araya gelen çocuklar, geçirdikleri eğlenceli ve öğretici vakit boyunca renkli görüntüler oluşturuyor. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi