Anlaşmaları İptal edin!

Videoyu Aç Anlaşmaları İptal edin!
A
a

İsrail’in Filistin’e saldırmasına tepki gösteren Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Filistin halkına kurşun ve silah olarak dönen İsrail Devleti ile yapılan tüm siyasi, ekonomik ve askeri anlaşmaları iptal edin” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
DİSK, KESK, EBTO ve TMMOB tarafından ‘Siyonist işgale son. Filistin’e özgürlük!’ şiarıyla Adalar Porsuk Mevkii’nde basın açıklaması yapıldı. Grup adına açıklamayı okuyan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, İsrail’in işgalci olduğunu ve mazlum Filistin halkına saldırdığını söyleyerek, İsrail’e tepki gösterdi.
Filistin Halkının Yanındayız
“Bugün Ortadoğu'nun kanayan yarası olan Filistin sorununun temelinde İsrail Devlet terörü ile ABD emperyalizmi ve bölgedeki gerici, işbirlikçi Arap rejimleri vardır” diyen Alkan, “Filistin halkını her açıdan sömürenler tarih önünde haklı çıkamazlar. İkiyüzlü siyasetçilere rağmen bütün dünya halkları Filistin halkının haklı davasını desteklemektedir. Filistin halkı göstermelik kınamayla, hamasi nutuklarla değil, İsrail ile askeri, ticari, diplomatik tüm ilişkilerin kesilmesiyle desteklenir. Salgın koşullarında ağır saldırılara maruz kalan Filistin halkına destek hamasi nutuklarla veya siyasal şovlarla olamaz. Bugün Filistin’in sağlık sistemi felç edilmiş durumda, su ve gıdaya erişim İsrail devleti tarafından engellemektedir. Türkiye ile Mısır, Ürdün, BAE gibi bölge ülkeleri bu sorunları çözmeye çalışmak yerine İsrail ile ilişkileri normalleştirmek ve ticareti geliştirmekle meşguller. Bu saldırıları durdurmanın tek yolu İsrail Devletine karşı yaptırım uygulamaktır. İsrail Devletinin faşist, dinci yönetimiyle yapılan her ticari anlaşmanın bedelini Filistin halkı ödemektedir. İsrail'e giden her torba çimento, her bir parça demir yeni yerleşimler inşa etmek demektir. Bu da Filistin halkının yurdundan edilmesi anlamına gelmektedir. Bizlerin Türkiye'yi yönetenlerden isteğimiz çok nettir: Filistin halkına kurşun ve silah olarak dönen İsrail Devleti ile yapılan tüm siyasi, ekonomik ve askeri anlaşmaları iptal edin” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi