AÖF GELİRLERİNDEN FON KURULSUN

Videoyu Aç AÖF GELİRLERİNDEN  FON KURULSUN
A
a

Üç üniversitenin almış olduğu uzaktan eğitim kararı sonrası esnafı ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Esnafa çok acil destek paketi açıklanmalı. YÖK’e aktarılan AÖF gelirlerinden ‘Eskişehir Fonu’ kurulsun” dedi.

CHP’li Utku Çakırözer, Bağlar Mahallesi, Üniversitesi Caddesi ve İsmet İnönü caddeleri ile Büyükdere Mahallesi’nde esnafı gezdi. Çakırözer, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ve Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen ile de görüştü, bilgi aldı, pandemi de Eskişehir ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çakırözer, “Salgın diğer tüm kesimlerde olduğu gibi esnafımızı, tüccarımızı, girişimcimizi de etkiledi. Hem salgın hem de vakaların yeniden artmasıyla birlikte alınan önlemler esnafı, tüccarı iş yapamaz hale getirdi. Birçoğu kapanma noktasına gelmiş” dedi.

ESKİŞEHİR İÇİN HARCANSIN

Eskişehir’de işletmelerin, esnafın ve girişimcilerin acil desteğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Çakırözer, şu değerlendirmelerde bulundu: “Tabii ki sağlık önemli. Tabii ki üniversiteler bilim kurulunun tavsiyesi yönünde kararlar almalılar. Ama bundan doğrudan ve dolaylı olarak etkilenecek olan esnaf ve ticari işletmenini acilen devlet desteğine kavuşması gerekiyor. Birçok işletme kiralarını ödeyemez durumda. Kira desteği lazım, borç ertelemesi lazım. Eğer bunun için fonu nereden bulacağız diyorlarsa da, Anadolu Üniversitesi’nin YÖK’e aktarılan Açıköğretim Fakültesi bütçesi var. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin YÖK’e aktarılan 100-150 milyon lirası salgında YÖK’e gönderilmesin. YÖK’e aktarılan bu paralar salgın boyunca Eskişehir için harcansın. Bu paralarla Eskişehir Fonu kurulsun.” HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi