ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ OLACAĞIZ

Videoyu Aç ARAŞTIRMA ÜNİVERSİTESİ OLACAĞIZ
A
a

Araştırma üniversitesi olmak için başvurusu bulunan Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde URAP (University Ranking by Academic Performance) Koordinatörü Prof. Dr. Ural Akbulut tarafından “Üniversite Sıralama Sistemleri ve Üniversite Sıralama Sistemlerinde Yükselmek için Atılması Gereken Adımlar” adlı sanal seminer verildi.

Moderatörlüğünü Araştırma ve Lisansüstü Süreçler Direktörü Prof. Dr. Servet Turan’ın yaptığı tarafından seminere Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şenyel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürsoy Arslan, Eskişehir Teknik Üniversitesi Dış Danışma Kurulu Üyesi ve Anadolu Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Engin Ataç’ın yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
ALTYAPI SAĞLAM
Seminerin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, “Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak nitelikli bir araştırma üniversitesi olma yolunda ilerliyoruz ve odağımıza öğrencileri koyma konusunda karalıyız. Zira teknik bir üniversite olarak lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini de bu sürecin içine dahil etmek istiyoruz.  Bu yüzden üniversite sıralamalarının da bir motivasyon aracı olduğunu biliyoruz. Bir buçuk yıldan bu yana araştırma üniversitesi olma yolundaki hedeflerimizi konuşuyor ve bu hedeflerimiz doğrultusunda altyapısını sağlam kurgulamak üzere birtakım adımlar atmış bulunuyoruz” dedi. 
KALİTE ARTMALI
Seminerde konuşmacı olarak bulunan Prof. Dr. Ural Akbulut ise, “URAP Üniversitelerimize yardımcı olmak amacıyla kurduğumuz bir kurum. Araştırma üniversitesi, olmak için akademik yayınlarınızın sayısını ve kalitesini artırmamız gerekiyor. Şüphesiz, bunun için de doktora sürecinde kaliteli yayınlar yapmış olan akademisyenlere ve akademisyen adaylarına yönelmek gerekiyor. Nitekim, bilimsel açıdan kaliteli insanları istihdam ettiğiniz taktirde dünya sıralamasına ulaşmanız mümkün olacağı gibi güçlü bir altyapıya sahip olmak gibi gereklilikleri de yerine getirmeniz gerekiyor” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi