Araya nifak sokacak!

Videoyu Aç Araya nifak sokacak!
A
a

Sadece hekimlere yapılacak olan maaş zammıyla ilgili açıklama yapan Türk Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Niyazi Ömür Yüce,“Bakanlığımız iş barışını bozacak, araya nifak sokacak bir karara imza atmıştır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Pratisyen hekim maaşlarına 2 bin 500 TL, diş hekimleri de dahil olmak üzere uzman hekim maaşlarına 5 bin TL ek gösterge zammı öngören düzenleme, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Şehir Hastanesi önünde açıklama yapan Türk Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Niyazi Ömür Yüce, sağlıkçıların sus payı değil, hakları olanı istediklerini ifade etti. Sağlık Bakanlığı’nın sağlık çalışanlarının tümünü gerçek manada düşünmesi gerektiğini belirten Yüce, açıklanan zammın ayrımcılığa sebep olacağını da belirtti.
HAKLI TALEPLERİMİZ VAR
İnsanca bir yaşam için tek kalemde maaş istediklerine dikkat çeken Yüce, “Sayın Bakan, pandemiyle daha çok yıpranan, enflasyonun altında ezilen sağlık çalışanının haklı taleplerinin ivedilikle yerine getirilmesini talep ediyoruz. Sizin yaptığınıza insanları ölümle korkutup sıtmaya razı etmek denir. Bizler hasta çocuğunu evde bırakıp 24 saat yoğun bakımda acilde hayat kurtaran hemşirenin hakkını istiyoruz. Bizler kendisi evladına hasretken bir anayla evladı buluşturan ebenin hakkını istiyoruz. Laboratuvarda, radyolojide her türlü riske maruz kalan teknisyenin hakkını istiyoruz. Fedakâr sağlık çalışanı arkadaşlarım Türk Sağlık Sen olarak her zaman sizlerin haklarını arayacağız ve çıkacak sonucun takipçisi olacağız” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir