Artık araçlar bekliyor

Videoyu Aç Artık araçlar bekliyor
A
a

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ kampanyası kapsamında, artık yayalar rahatlıkla yolun karşısına geçebiliyor. Vatandaşların araçları beklediği birçok noktada artık araçlar yayaları bekliyor.


Geçtiğimiz Şubat ayında İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ kampanyası olumlu sonuçlar gösterdi. Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla yapılan kampanyada, artık insanlar güvenle yolun karşısına geçebiliyor. Kentin birçok noktasında bulunan yaya geçitlerindeki vatandaşları gören sürücüler, durarak vatandaşlara geçiş üstünlüğü tanıyor. Yaya geçitlerini kullanan kent halkı da İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanyadan memnun olduklarını, eskiden araçların geçmesini ya da sürücülerin kendi inisiyatifinde yol vermelerini beklediklerini ancak şuan geçiş üstünlüğünün kendilerinde olduğunu söyledi. İHA
 
1000
icon
bilek26 14 Mart 2019 19:52

ertugrul gazi ile sümer mahallesi arasındaki sosyal bilimler lisesi önündeki tren yolunu ve kütahya yonun üzerindeki köprünün bir çok yerinde yaya güvenliğini sağlayan korkulukların 1 metre kadar uzunlukta dahi olan 5-6 yerinde büyük parmaklık eksikleri var, diğer gazetelere de yazdım hala ilgilenen yok. Yani o köğrü 10 -15 metre yüksekliğinde her an bir çocuk oradan düşebilir.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi