ASGARİ ÜCRET 3 BİN LİRA OLMALI

Videoyu Aç ASGARİ ÜCRET 3 BİN LİRA OLMALI
A
a

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulundu. Ektaş, “Net asgari ücretin yüzde 30 civarında artırılarak 3 bin lira olmalı” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Asgari ücret belirleme komisyonu bu ay toplanmaya başladı 2021 yılı asgari ücret ile ilgili birçok siyasi parti ve STK görüşlerini açıklamaya başladı. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, yaptığı açıklamada, “Düşük gelir sahibi vatandaşlarımızın temel tüketim maddelerindeki enflasyonun açıklanan resmi rakamların çok üzerinde olduğu bilinciyle net asgari ücretin yüzde 30 artırılarak 3 bin lira olması gerekir. Bunun yanında, asgari ücret artışının işverenlerimizin üzerindeki yükü arttırmaması, onların istihdam yaratmalarını engellememsi için de çalışanımızın gelir vergisini SGK primini devletin üstlenmesini böylece işverene olan maliyetin ise 3 bin 458 lira olmaya devam etmesini öneriyoruz” dedi.
GELİR DAĞILIMI ADALETLİ OLSUN
Asgari ücrete yapılacak yüzde 30 civarında bir zam kısa dönem için çalışanları rahatlatacaktır. Ancak özelde asgari ücretin genelde ücretlerin ve alım gücünün yükselmesi, asgari ücretle çalışanların sayısının azalması, asgari ücretin esas ve yaygın ücret olmaktan çıkarılarak istisna ücret haline getirilebilmesi için orta vadede işyerlerinde sendikalaşmanın önündeki engeller kaldırılmalı. Gelirin dağılımında adalet sağlanmalı” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi