Aşı olmayanlar giremeyecek!

Videoyu Aç Aşı olmayanlar giremeyecek!
A
a

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, iki doz Covid-19 aşısını yaptırmayan kişilerin kıraathanelere alınmayacağını duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, 2 doz aşısını yaptırmayan müşterilerin iş yerlerine almayacaklarını açıkladı. Konuyla ilgili konuşan ve Eskişehir’de de söz konusu kararın uygulanacağını söyleyen Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, herkesi aşı olmaya davet etti.
2 DOZ AŞINIZI OLUN
Eskişehirli vatandaşları 2’nci doz aşılarını yaptırmaya davet eden Çoban, “Ankara’da bulunan Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, yönetim kurulu olarak almış olduğu kararı saygı ile karşılıyoruz. Biz de onların bir parçası olarak Eskişehir Kahveciler Esnaf Odası olarak oraya bağlı bir odayız. Biz de bu kararı uygulayacağız. Şehrimiz aşı konusunda bayağı bir duyarlı. Aşılarını yaptırıyorlar. Bizim de temennimiz artan vakalar üzerine halkımızın, esnafımızın, ailelerimizin mağdur olmaması için bu konu bir vesile olsun ve aşılarını yaptırsınlar. Yaptırıyorlar da. Biz de bunu dikkate alarak aşıların yaptırılmasında odamızda ne gerekiyorsa yapacağız, öncülük edeceğiz, teşvik edeceğiz müşterilerimizi. Çünkü mağdur olan esnafımız oluyor. 18 ay kapalı kaldık. Mağduriyetimizin giderilmesi için Eskişehirli vatandaşlarımızın bunu dikkate alıp 2’nci doz aşılarını yaptırmalarını rica ediyoruz” dedi.
GÜVENLİ ORTAM OLUŞACAK
Kıraathanelerde güvenli bir ortamın oluşacağını söyleyen Çoban, “Biz korkulu anlar yaşıyoruz. Kapanma olursa esnafımız tamamen bitme nokrasına gelecek. Esnafımız da Türkiye genelinde bu konuyu destekliyor. Böyle bir çalışmanın içinde 81 vilayette 114 odamızın bu karar uyup gerekeni yapacağız, tedbirleri alacağız. Müşterilerimiz kahvelerimize güvenle girer. Aşılanmış kişilerle girer. Birkaç fire verse bile güvenilir mekanlar oluşur. Bunlara dikkat etmek istiyoruz. Gereken neyse yapacağız. Bu uygulamaya geçeceğiz. Üyelerimizi de bu konuyla ilgili bilgilendirmeye başlayacağız” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi