ASIL BİZE ŞİDDET UYGULADILAR

Videoyu Aç ASIL BİZE ŞİDDET UYGULADILAR
A
a

Kırmızıtoprak Aile Sağlık Merkezindeki iki doktoru darp ettiği iddia edilen Doç. Dr. Duran Katar, olayda şahsının değil, doktorun kendisine şiddet uyguladığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Doç. Dr. Katar’ın kızına rapor verilmemesi sebebiyle Kırmızıtoprak Aile Sağlık Merkezinde bulunan doktorları darp ettiği iddia edildi. Konu ile alakalı açıklama yapan doktorlar Ezgi Çalıkuşu ve Aytekin Aykın’ın ardından Duran Katar da yaşananları anlattı.
RAPOR VERMİYORUZ
Hukuk Fakültesini bitiren kızının staj yapabilmesi için Kırmızıtoprak Aile Hekimliğine sağlık raporu almaya gittiklerini anlatan Katar, “Aile doktorumuz İzinli olduğu için onun yerine başka bir bayan doktor bakıyor dediler. Kızımı hiç odasına almadan, ‘Ben rapor vermiyorum, gidin başka yerden alın’ demiş doktor hanım. Tabi kızımla annesi geri döndüler ben arabada bekliyordum. ‘Gel kızım bir konuşalım’ dedim. Oradaki hemşire hanıma, ‘Doktor hanım kim, görüşmek istiyorum’ dedim. O arada zayıfça genç birisi çıktı, elleri kolları hareketli bağırıp çağırarak konuştu. O anda ‘Bakın doktor hanım ben öğretim üyesiyim. Sakin olun, niye vermiyorsunuz’ dedim. Bana, ‘Bizim Aile Sağlık Merkezi Derneğimiz var, karar aldık kimseye rapor vermiyoruz’ dedi. ‘Senin derneğin devleti ilgilendirmez, orada ne yapıyorsan yaparsın ama devletin görevini yaparken bir hekim olarak, sen burada devletin kurallarına uymak zorundasın. Ya raporumu vereceksin, vermiyorsanız da gerekçesini belirterek devlet hastanesine sevk etmen lazım’ dedim. Bunun üzerine doktor, ‘Etmiyorum da, vermiyorum da’ diyerek el ve kollarını salladı” diye konuştu.
TEKMELEMEYE BAŞLADI
“Bakın doktor hanım, suç işliyorsunuz. Siz benim aile hekimimsiniz, ben size geldim, benim kaydımı yapmak zorundasınız, bakmak zorundasınız. Daha sonra ya raporumu verirsiniz vermiyorsanız da sevk edersiniz” dediğini belirten Doç. Dr. Katar, “Düşündü, ‘Tamam o zaman ben sevkimi vereyim’ dedi. Bu konuştuklarımızın hepsi kapının girişinde oldu, içeri alma filan yok. O arada 5-10 dakika bekledim. Ardından doktor hanım aşağıya indi, hiçbir şey söylemeden geçti gidiyor. O esnada, ‘Doktor hanım sevki yaptınız mı?’ dedim. ‘Yaptım defolun gidin’ dedi. ‘Bir numara ya da hangi hastaneye sevk ettiğini söylemen gerekmiyor mu?’ dedim, ‘Söylemiyorum, git onu da sen bul. Defol şuradan’ dedi. ‘Bunun hesabını ben size sorarım, ilgili makamlara şikâyet edeceğim sizi’ dedim. ‘Sen bize hesap soramazsın’ filan dediği esnada, yine aynı erkek doktor geldi bağırıp hakaret ederek gövdesiyle bana vurdu, diğer tarafa ittirdi. Küfür edip ben seni öldüreceğim diyerek tekmelemeye başladı” diye konuştu.
EŞİM BAĞIRDI KAÇTILAR
Herhangi bir şekilde Doktor Aykın’a dokunmadığını ve bunun bir suç olduğunu bildiğini söyleyen Katar, “Kızım araya girdi, doktor saldırınca. O arada kızıma da bir tane tekme geldi. Ben onun saldırısını engellemek için yer yer ayağımı ve elimi kaldırdım ama doktora herhangi bir şekilde dokunmadım. Kameralar incelendiği zaman kesinlikle doktorun kılına dahil dokunmadığım anlaşılacak. Benim sol bacağımdan tutup kaldırdı ve betonun üstüne vurdu. Oradaki yaşlı hastalar tuttu. Arabada eşim, durumu görüp bağırınca içeri kaçtılar” açıklamalarında bulundu.
DARP RAPORU ALDI
Olay anında babasını korumak için araya giren Beyza Nur Katar, Doktor Ezgi Çalıkuşu’nun ise tehditkâr bir şekilde baroda kardeşinin olduğunu ve ismini öğrenmek istediğini söylediğini ifade ederek, “Araya girdim, bir erkek bayana şiddet uygulamaz diye. Kolumu, bileğimi bükerek, beni kenara çekti. Zaten görüntülerde beni iki kere cama vurduğu çok açık ve net bir şekilde belirgin. Yani iki doktordan da şikâyetçiyiz” diye konuştu. İHA
 
Arıman Web reklam
1000
icon
Çok yazık 9 Ağustos 2020 00:55

Yürü git kardeşim attığın tekmeler videoda açık ve seçik orta iken, neyin kafasını yaşıyorsun.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi