‘Askerlik peygamber ocağıdır’

Videoyu Aç ‘Askerlik peygamber ocağıdır’
A
a

Eskişehir Valiliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından, Gaziler Günü dolayısıyla yemek düzenlendi.

 

 

Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen yemeğe, Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Garnizon Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver ve eşi, vali yardımcıları, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, İl Müftüsü Niyazi Ersoy, gaziler ve yakınları katıldı.

Yemekte konuşan Vali Tuna, kalbi vatan sevgisiyle çarpan bu muhterem topluluğun milletin güzel hislerini gayriihtiyari hatıra getirdiğini belirterek, “Acaba bizden başka hangi millet askerlik hizmetine adeta düğüne gider gibi gider? Türk genci gibi asker ocağına davulla, zurnayla uğurlanan kaç millet daha vardır? Askerliği peygamber ocağı olarak bilen milletimiz ölürse şehit, kalırsa gazi olacağına inanır. Şehitlik ve gaziliğin değerler dünyamızdaki iki nadide güzellik olduğunun idrakiyle, devletimizin özellikle son yıllardaki şehit yakınları ve gazilerin haklarında iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapması bu hususta sevindirici gelişmelerdir. Sizin keder ve sevincinizi paylaşmak, Eskişehir Valiliği olarak bizim için ayrı bir onurdur” dedi.(İHA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi