Ataç’tan Dumlupınar çıkarması

Videoyu Aç Ataç’tan Dumlupınar çıkarması
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Kütahya Dumlupınar’da düzenlenen Zafer Bayramı etkinliklerine katıldı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve çok sayıda Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilinin katıldığı Dumlupınar’da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine Tepebaşı Belediyesi de destek verdi.

Tepebaşı Belediyesi Beldeevleri’nden Kültür Turları kapsamında kadınlarında eşlik ettiği törende Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Dumlupınar Şehitliği’ni ziyaret etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gerçekleşen törende şu başlıklara değindi: "Cumhuriyetin kurucu değerlerinden Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçmemesi lazım. Cumhuriyetin kurucu değerleri çok önemlidir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti bu değerler üzerine inşa edilmiştir. 30 Ağustos 1922 günü ’Bana hangi çılgın zincir vuracakmış, şaşarım’ diyen halkımızın gür sesinin bütün dünyada yankılandığı gündür. O gün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında dünyanın mazlum milletlerine umut veren bir zafer kazanılmıştır. Sevgiyi, hoşgörüyü, kardeşliği, birlikte yaşamayı beraber, birlikte yapacağız. Bu, Dumlupınar’da şehitlerimizin vasiyetidir. Bu vasiyeti yerine getirmek namus borcudur. Bu namus borcunu hep beraber yerine getireceğiz"

“Dumlupınar Şehitliği'nde vatanın her karış toprağı için minnet borçlu olduğumuz şehitlerimizi bir kez daha andık” diyen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç “Eskişehir’de Beldeevi kursiyerlerimizin eşliğinde bu önemli zaferin yıldönümünde Genel Başkanımıza eşlik ettik” dedi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi