ATATÜRK GURUR DUYARDI

Videoyu Aç ATATÜRK GURUR DUYARDI
A
a

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden Genco Erkal Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Eskişehir’in Türkiye’ye her konuda örnek olduğunu belirten Erkal, yaşasaydı Atatürk’ün Eskişehir’le gurur duyacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i tebrik için ziyaretine gelenlerden biri de Türk Tiyatrosu’nun yaşayan efsanelerinden usta oyuncu Genco Erkal oldu. Eskişehir’de sahneleyeceği ‘Merhaba’ oyunu için kente gelen Erkal, ilk olarak Başkan Büyükerşen’i ziyaret etti.

İŞİ KOLAYLAŞACAK
Büyükerşen’in 5’inci döneme başlamasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Erkal, “Sayın Hocamızın almış olduğu sonuç tüm Türkiye’de olduğu gibi beni de son derece mutlu etti. Üstelik bu seçimde kırsal ilçelerden aldığı destek ile meclis çoğunluğunu da elinde bulundurması kendisinin hayata geçireceği projelerde işini kolaylaştıracaktır. Her zaman söylediğim gibi Eskişehir, Sayın Büyükerşen’in vizyonu ile başta kültür sanat olmak üzere her alanda Türkiye’de örnek bir kent haline geldi. Atatürk bugün yaşasa herhalde gururla içerisinde dolaşacağı nadir şehirlerden birisi Eskişehir olurdu. Çünkü Cumhuriyet’in ilk yıllarında onun hayalini kurduğu kentler, kadın erkek ayırmaksızın tüm insanların özgürce, güven içinde yaşayabileceği, kültür sanat etkinliklerine kolay erişebileceği ve önemlisi içinde yaşamaktan mutlu olacakları kentlerdi. Eskişehir’de bunları çok rahatlıkla görebiliyoruz. Eskişehirlileri Başkan Büyükerşen’e bir kez daha sahip çıktıkları için kutluyorum” diye konuştu.

OYUNU İZLEDİ
Başkan Büyükerşen nazik ziyareti dolayısıyla Genco Erkal’a teşekkür ederken, Eskişehir’in sahnelerinin tüm sanatçılara açık olduğunu ifade etti. Büyükerşen, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile birlikte Genco Erkal’ın Sanat ve Kültür Sarayı’nda sahnelediği ‘Merhabalar’ oyununu izledi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi