Attığınız imzanızın arkasında durun

Videoyu Aç Attığınız imzanızın  arkasında durun
A
a

TMMOB’a bağlı Makine Mühendisleri Odası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Mesleğe Hoş Geldin Buluşması’ dün gerçekleştirildi. Buluşmada konuşan Oda Genel Başkanı Yunus Yener, öğrencilere “Arkasında durmayacağınız hiçbir şeye imza atmayın” dedi.


Özdilek Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen buluşmaya, Makine Mühendisleri Odası Genel Başkanı Yunus Yener, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Gürsoy Arslan, fakülte bölüm başkanları, son sınıf ve mezun olan öğrenciler katıldı. Buluşmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Atilla Tomsuk, “Her sene yaptığımız Mesleğe Hoş Geldin Buluşması ben mesleğe başladığımda başlayan bir buluşmadır. Ben 1991 girişliyim. 1992 veya 1993 yılında başlamış bir etkinliktir ve her yıl düzenli olarak yapmaktayız. Burada hep beraber yemin edeceğiz. Yeminimizi yaptıktan sonra sınavlara gireceksiniz ve mesleğinize başlayacaksınız. Sizler bu ülkenin yetiştirdiği değerli genç arkadaşlarımızsınız. Bu ülke şuana kadar size çok şey verdi. Sizler de bu eğitimlerinizi alıp tamamladınız. İnşallah devletinize milletinize faydalı işler yapacaksınız” dedi.
SORUNLULUKLARINIZ VAR
Genel Başkan Yunus Yener, “Daha iyi bir ortamda, daha iyi bir şartlarda size hoş geldiniz demek isterdik. Ülkede işsizliğin yüzde 15’leri bulduğu, genç işsizlerin ise yüzde 30’ları bulduğu bir ortamda mezun oluyorsunuz. Ülkede sanayinin daraldığı, yüzde 7’ler civarında bir sanayide daralma var. Böyle bir ortamda mezun oluyorsunuz. Tabi ki bu günleri beraber dayanışarak, paylaşarak geçireceğiz. Mesleki davranış ilkelerimiz var. Ülkeye karşı, topluma karşı, kendinize karşı sorumluluklar var. Bunlarla ilgili çok basit bir ifademiz var. Arkasında duramayacağınız hiçbir şeye imzanızı atmayın. Temel ilkemiz budur. O sorunluluklar diyor ki savunamayacağınız, arkasında duramayacağınız bir şeyin altına imzanızı atmayın. Attığınız imzanın da her zaman arkasında durabilmeniz lazım. Bu ilkelere uymayanlar onur kurullarında ceza alıyorlar. Mühendisliğe sahip çıkmadıkları için. Meslek ve meslek onurunu korumak ilk görevlerimizdendir. Ancak imzalarımıza sahip çıkarak mesleğimizin ve meslektaşımızın onurunu koruyabiliriz” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi