AÜ dünyanın en büyük 2’nci üniversitesi

Videoyu Aç AÜ dünyanın en büyük 2’nci üniversitesi
A
a

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesinin öğrenci sayısı bakımından dünyanın en büyük 2’nci üniversitesi olduğunu kaydetti.

 

 

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Görevlisi Duygu Yetgin’in fikrinden doğan ve öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökçe Yüksek tarafından yürütülen “Kampüs Rehberliği” adlı proje kapsamında Anadolu Üniversitesi liseli öğrencilere tanıtıldı. Denizli Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Eskişehir’e konuk olan öğrenciler, önce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, ardından Kentpark ve Balmumu Müzesi’ni gezdi. Anadolu Üniversitesi’nde ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden başlayan tanıtıma, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan da katıldı. Ziyarete gelen liselilere kampüs rehberliği hizmetinin verildiği proje bünyesinde, Turizm Fakültesi 2’nci sınıf öğrencileri Buket Özuguz ve Mert Oymak, Anadolu Üniversitesinin tarihinden bahsederek, üniversitenin sağladığı eğitimsel ve sosyal olanaklarını anlattı. “Eskişehir denildiğinde akla ilk olarak bir öğrenci şehri olduğu gelir. Bunun sebebi Eskişehir ve Anadolu Üniversitesinin birbiriyle bütünleşmiş olmasıdır” diyen Oymak, Anadolu Üniversitesini tercih ettiği için kendini çok şanslı hissettiğini belirtti.

“ÖĞRENCİ SAYISI BAKIMINDAN DÜNYANIN 2’NCİ BÜYÜK ÜNİVERSİTESİ”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde öğrencilerle buluşarak üniversite hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Gündoğan konuşmasında, “Anadolu Üniversitesi şu anda Türkiye’de en çok tercih edilen üniversitelerden bir tanesi. Öğrenci sayısı bakımından dünyanın 2’nci büyük üniversitesi. Bizim en önemli alanlarımızdan bir tanesi de örgün eğitim, örgün eğitimde şu anda 30 bin civarında öğrencimiz var” dedi. (İHA)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi