Avrupa Hareketlilik Haftası doğa yürüyüşü ile başladı

Videoyu Aç Avrupa Hareketlilik Haftası doğa yürüyüşü ile başladı
A
a

Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonu ile 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası’nı bir dizi etkinliklerle kutluyor. Kent Ormanı’nda doğa yürüyüşü ile başlayan etkinlikler 22 Eylül 2021 Çarşamba gününe kadar devam edecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 
‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ teması ile gerçekleştirilen Avrupa Hareketlilik Haftası, Odunpazarı’nda Kent Ormanı’nda yapılan doğa yürüyüşü ile başladı. Etkinliğe, Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcıları Emre Genç ve Evren Olcay, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK) ile beraber çok sayıda vatandaş da katıldı.
 
Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Evren Olcay, günümüzde insanların en kısa mesafede bile araç kullandığını vurgulayarak, bu durumun da çevresel felaketlere ve sağlık sorunlarına neden olduğunu söyledi. Olcay, “Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında yapılacak etkinlikler, hem hareketlenme bilincimizi hem de çevre bilincimizi daha üst seviyeye taşıyacaktır”  dedi.
 
ETKİNLİKLER HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK
 
Odunpazarı Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler 17 Eylül Cuma günü saat 09:00’da Büyükdere Mahallesi’nde bulunan Bilgi Park’ta sabah sporu ile devam edecek. Avrupa Hareketlik Haftası etkinlikleri, 20 Eylül Pazartesi 09:00’da 75. Yıl Mahallesi’ndeki Selami Vardar Parkı’ndaki sabah sporu, saat 11:00’de Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı kreşlerdeki öğrencilerin katılımı ile Uğur Mumcu Parkı’nda bisiklet etkinliği ile sürecek.
 
22 Eylül Çarşamba günü saat 18.00’de Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Uğur Mumcu Parkı’ndan başlayıp, Kanlıkavak Parkı’nda bitecek olan ve Odunpazarı Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu işbirliği ile düzenlenen Arabasız Gün “İki Teker Bize Yeter” etkinliğinin ardından saat 19:00’da Kanlıkavak Parkı’nda modern dans ve spor etkinliği ile beraber sokak müzisyenleri dinletisi yapılacak.
 
 
 
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi