“Avrupa’da yaşayan gençlere Türkçe’yi iyi aktarmamız gerekiyor”

Videoyu Aç “Avrupa’da yaşayan gençlere Türkçe’yi iyi aktarmamız gerekiyor”
A
a

Vali Güngör Azim Tuna, "Avrupa’da yaşayan yeni nesillere Türkçe'yi iyi bir şekilde aktarmamız gerekiyor. Geliş gidişlerimiz artmalı ve birbirimizle daha çok kaynaşmalıyız" ifadelerini kullandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Avrupa’da yaşayan vatandaşların çocuklarına Türkçe dersleri veren mahallinde atanmış öğretmenlere yönelik, 4 Ağustos'ta başlayan ve iki hafta sürecek olan "Türkçe Öğretimi Eğitim Semineri"ne katılmak üzere Eskişehir'e gelen öğretmenler, Vali Tuna'yı makamında ziyaret etti.

Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen başkanlığındaki heyeti kabulünde yaptığı konuşmada, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, "Avrupa’da yaşayan yeni nesillere Türkçe'yi iyi bir şekilde aktarmamız gerekiyor. Geliş gidişlerimiz artmalı ve bir daha çok kaynaşmalıyız. Bu kapsamda çocuklarımızın birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak için Avrupa'da görev yapan siz öğretmenlere çok iş düşüyor. Şu an dünyada ulaşım imkanları çok iyi durumda. Avrupa'da yaşayan Türk insanımızın çocukları da bizim evlatlarımız. Onların iyi eğitim almaları bizim için önemli" dedi.(HM)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi