Ayazini Köyünde "Kadın Kültür Market" Açılıyor

Videoyu Aç Ayazini Köyünde "Kadın Kültür Market" Açılıyor
A
a

İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu (Sağda), Kadın Kültür Market’İn Kısa Zamanda Açılacağı Bilgisini Vererek Kadınların El Emeğiyle Hazırlandığı Ürünleri Bu Markete Alıcıyla Buluşturacağını Söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tarihi Frig Vadisi’nin kalbi olarak nitelendirilen Afyonkarahisar’ın Ayazini köyünde, Vali Gökmen Çiçek’in talimatıyla yapımına başlanan Kadın Kültür Market’in inşasında sona gelindi.
3 bin yıllık tarihe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Frig Vadisi’nde bulunan İhsaniye’ye bağlı Ayazini köyünde çalışmalar devam ediyor. Turizme kazandırılması amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında köy adeta yeniden inşa edildi. Bu çerçevede Vali Gökmen Çiçek’in talimatıyla köyde başlatılan Kadın Kültür Market’in çalışmalarının da sonuna gelindi. Yakın zamanda hizmete girecek olan markette ilçelerde kurulan kadın kooperatiflerinin ürettiği el emeği ürünlerin satışı yapılacak. İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu yaptığı açıklamada, Kadın Kültür Market’in kısa zamanda açılacağı bilgisini vererek kadınların el emeğiyle hazırlandığı ürünleri bu markete alıcıyla buluşturacağını söyledi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi