Aydınlanma idealini yarattı

Videoyu Aç Aydınlanma  idealini yarattı
A
a

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sevgi Akmen, açtıkları yılsonu sergisinde derneğin Onursal Genel Başkanı Türkan Saylan’ı 13’üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle saygı ve özlemle andıklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Genel Başkanı Türkan Saylan, 13’üncü ölüm yıldönümü ÇYDD Eskişehir Şubesi tarafından açılan yılsonu sergisinde anıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından serginin açılış konuşmasını yapan ÇYDD Eskişehir Şube Başkanı Sevgi Akmen, Türkan Saylan’ın toplumda bir aydınlanma ve çağdaşlaşma ideali yarattığını ifade etti. ÇYDD’nin Türkan Saylan’ın ideallerini yaşatmaya devam ettiğine dikkat çeken Akmen, Türkan Saylan’ın sorumlu bir yurtsever olduğunu belirtti.

“TOPLUMSAL EŞİTLİĞE İNANMIŞTIR”

“Türkan Saylan toplumsal eşitliğe inanmıştır” diyen Akmen, “Ulusun, her bireyinin kendini geleceğe taşıyacak yetenek ve becerilerine uygun, nitelikli ve bilimsel eğitim almasını ilk ve en önemli iş olarak görmüştür. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanmadan toplumsal barışı ve adaleti sağlamak da mümkün değildir. Türkan Saylan çözümün parçasıdır. Türkan Saylan’ı anlamış olmak, sorunun değil, çözümün parçası olmayı gerektirir. Türkan Saylan, barışçıl bir örgütçüdür. Türkan Saylan, demokrasiye ve hukuka sonuna kadar inanmıştır. Türkan Saylan’ın ideallerinin okulu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’dir. Bizler, bu okulun öğrencileri olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Akmen’in konuşmasının ardından, yılsonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi. MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir