AYRICALIKLI KENT

Videoyu Aç AYRICALIKLI KENT
A
a

20'den fazla ülkede eserleri sergilenen ve seramik alanında dört ödülü bulunan Cemalettin Sevim, ‘Kocaman Adam Yine Çamurla Oynuyor’ sergisini Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile Odunpazarı'nda açtı.

Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu'nda açılışı gerçekleşen sergiye Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in yanı sıra çok sayıda sanatsever de katıldı. Açılışta konuşan Cemalettin Sevim, Eskişehirli olmanın büyük bir ayrıcalık olduğunu ifade etti.
HAYATIMDAN SEÇMELER
Sevim “Bir kentin yöneticileri sanata ve sanatçıya değer veriyorsa o kent yaşanabilir kentler sıralamasında üstlerde gelir. İşte Eskişehir sayın Yılmaz Büyükerşen sayesinde bu yüzden ayrıcalıklı bir kenttir. 40 yıllık sanat hayatımdan seçmeler yaptığım bu sergimi Eskişehir'de açıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.
SANATIN YERİ ÖNEMLİ
Sanata destek olmaya devam edeceklerini ifade eden Büyükerşen ise “Eskişehir'de sergi salonları dolu. Her hafta farklı bir sergi açılıyor. Bu kentin kültür sanat hayatında yalnızca senfoni ve tiyatro değil sergiler de önemli bir yer kaplıyor. Bugün de çok özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor” dedi. Sergi 8 Aralık’a kadar ziyarete edilebilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi