Ayşe Tuba’yı bir kez daha öldürmeyin!

Videoyu Aç Ayşe Tuba’yı bir kez daha öldürmeyin!
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 23 kez suç duyurusunda bulunmasına rağmen Yalçın Özalpay’ın satırlı saldırısı sonucu katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın görülecek davası öncesinde Meclis’ten “Ayşe Tuba Arslan’ı bir kez daha öldürmeyin” çağrısında bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Adalet çağrısı
Eskişehir'de, boşandığı Ayşe Tuba Arslan'ı sokak ortasında katleden ve 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme suçundan' ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Yalçın Özalpay için Mayıs ayında Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 2’nci Ceza Dairesi’nde görülen davada istinaf savcısı tahrikten indirim istedi. Yarın Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nde görülecek duruşma öncesinde CHP Eskişehir Milletvekili Çakırözer Meclis’ten “Ayşe Tuba için adalet” çağrıda bulundu.
İki yılda defalarca tekrar katledildi
TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmadaÇakırözer,“Eskişehir’de Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez suç duyurusunda bulunduğu eski eşi tarafından vahşice katledilmesinin üzerinden 2 yıl geçti. Ayşe Tuba Arslan’ı koruyamayan devlet, bu iki yıl içinde onu defalarca tekrar öldürdü. Nasıl mı? Öncelikle yaptığı 23 suç duyurusuna rağmen Ayşe Tuba’yı korumayan polis, savcı, hakim ve Aile Bakanlığı uzmanlarının tümünün ihmallerinin üstü örtüldü. Son olarak da katil Yalçın Özalpay’ın Ankara Bölge İdare Mahkemesi’nde görülen davasında istinaf savcısı ceza indirimi istedi. Satırla ve bıçakla kafa bölgesine yapılan 15 öldürücü vuruş için savcı ‘olayda canavarca hisle öldürme yok’ diyor! Üstüne üstlük ‘Ayşe Tuba’nın telefon görüşmeleri de varmış’ diyerek  haksız tahrik indirimi istiyor” dedi.
Bir kez daha öldürmeyin!
Yarın Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nde duruşması görülecek duruşma öncesiÇakırözer, “İstinaf mahkemesi savcının görüşüne katılır ve haksız tahrik indirimi kararı alırsa Ayşe Tuba Arslan bir kez daha katledilmiş olacak.  Ayşe Tuba’yı bir kez daha öldürmeyin! Yarın tüm kadın hakları savunucularını Ayşe Tuba’nın sesi olmaya, dayanışmayı büyütmeye ve İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaya çağırıyoruz. Kadınlara yönelik şiddeti önlemeyi kadının yaşam hakkını korumayı amaçlayan İstanbul Sözleşmesi’nden asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği - İYİ Parti
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi