Aysun ve Sabahat öğretmenimize yapılanlar hepimize yapılmıştır”

Videoyu Aç Aysun ve Sabahat öğretmenimize yapılanlar hepimize yapılmıştır”
A
a

Eğitim Sen üyeleri dün PTT önünde Gezi eylemleri sırasında sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımdan dolayı işinden men edilen Eğitim Sen üyesi ve Bartın Kız Meslek Lisesinde öğretmen olan Aysun İleriler ve Sabahat Polat’ın yanlarında olduklarını duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk


19 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında Leonardo Da Vinci Projesi kapsamında 7 öğrenciyi Portekiz’e götüren öğretmenlerin, gezi eylemlerinin başlamasıyla birlikte öğrencilerin gönüllü olarak hazırladıkları destek afişini sosyal medyadan paylaştıklarını belirten Eğitim Sen şube Başkanı Serkan Demir, paylaşımı gören okul müdürünün öğrenci ve öğretmenleri tehdit ettiğini ileri sürdü.
Okul müdürünün konuyu ulusal basına servis ettiğini iddia eden Demir şöyle konuştu: “ Okul müdürü ulusal basına servis etmekle linç kampanyası başlamıştır. Linç kampanyasının ardından arkadaşlarımız hakkında başlatılan soruşturma neticesinde, Bartın Teftiş Kurulu tarafından meslekten men teklifi kararı verilmiş ve dosyaları MEB Merkez Disiplin Kurulu’na göndermiştir. Arkadaşlarımız ‘ Yurt dışında ülkeyi küçük düşürücü davranış’ sergilemekten meslekten men edilmiştir.”
Anayasa ve uluslararası hukuk hükümlerini yok sayarak Aysun ve Sabahat öğretmeni cezalandırmak isteyenlerin aslında ifade özgürlüğünü, demokrasiyi ve insan haklarını kullanan herkesi cezalandırmak istenildiğini belirten Demir, “ Aysun ve Sabahat öğretmenimize yapılanlar hepimize yapılmıştır. Bu mücadelede hepimizindir. Verilen men cezasının sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi. (Esra Yücel)
 

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi