AZMİN HİKAYESİ

Videoyu Aç AZMİN HİKAYESİ
A
a

Doğuştan cam kemik hastası olan 28 yaşındaki Burak Sakçı, rahatsızlığı ile savaştığı dönemleri ve hayata tutunma mücadelesini benzer hastalara umut olması için yazıya döktü. Spor muhabirimiz Aytaç Ersoy’un editörlüğünü yaptığı ‘Umutlar Kırılmaz’ adlı kitap raflarda yerini aldı.

1992 yılında cam kemik hastası olarak hayata gözlerini açan Burak Sakçı için doktorlar ‘Yaşamaz’ dedi. İki yaşına kadar aldığı ilaç tedavisiyle hayatta tutunduğunu söyleyen Sakçı, “Hafif bir ip yumağı geldiğinde bile kırılabilen kemik yapısına sahiptim. Yaşım ilerledikçe kemiklerim gelişim gösterdi ve kırılmalarım azaldı. Tamamen iyileşti mi derseniz hayır, hâlâ kırılma riski var ve ne yazık ki ömür boyu devam edecek” dedi.
SABIRLA, İNANÇLA
Hiçbir zaman mücadelesini bırakmadığını ve yaşam kalitesini maksimum düzeye getirebilmek adına kapı kapı, doktor doktor gezdiğini dile getiren 28 yaşındaki Eskişehirli Burak Sakçı, “Sabırla, inançla, azimle, çeşitli ameliyat ve tedavi sonrası önce ayağa kalktım, sonra ilk adımımı attım. Şimdi ise, çok şükür kendi ihtiyaçlarımı karşılayacak seviyeye geldim. Ülkemizde cam kemik hasta sayısı azımsanmayacak sayıda. Ayağa kalkma sürecimi kitaba almamdaki en büyük etken benzer hastalara az da olsa umut olabilmek. Ameliyat ve fizik tedavi süreçlerimi detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Aynı zamanda koyu bir Eskişehirspor sevdalısı olan ‘Küçük Adam’ lakaplı Burak Sakçı, “Hayatımın her anında yanımda olan, her kahrımı çeken başta anneme ve aile fertlerime yürekten teşekkür ediyorum. Bugünlere gelmemde üzerimde büyük emekleri olan doktorlarıma, fizyoterapistlerime, arkadaşlarıma, Eskişehirspor camiasına ve tüm dostlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi