AZMİYLE ÖRNEK

Videoyu Aç AZMİYLE ÖRNEK
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, omuriliğin tam kapanmaması hastalığı olan meningomyelocele rahatsızlığıyla dünyaya gelen ve protezleriyle dans ederek azmiyle örnek olan Derya Soyiç’i makamında ağırladı.

Meningomyelocele rahatsızlığıyla dünyaya gelen 29 yaşındaki Derya Soyiç, 19 ve 22 yaşlarında sağ ayak ve sol bacağını kaybedince taktığı protezlerle dans etmeye başlamıştı.
ÖNEMLİ ÖRNEK
Azmiyle ve sahnelediği danslarla insanlara örnek olan Ampute Dansçısı Derya Soyiç ve partneri Koray Orbay, önümüzdeki ay Rusya’nın başkenti Moskova’da katılacakları dans yarışması öncesi Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı ziyaret etti. Ziyarete ilişkin konuşan Başkan Ataç, “Derya’nın müthiş bir azmi ve iradesi var. Derya, insanlık adına çok önemli bir örnek. İnsanlara zor zamanlarda nasıl davranabileceğini açıkça gösteriyor. Bu azminden dolayı da başarısı hep yükseliyor. Önümüzdeki ay Moskova’ya gidecekler ve partneriyle birlikte dans edecekler” dedi.
HEYECANLIYIZ
Derya Soyiç ise, “Daha önce biz Eskişehir’de de birçok farkındalık projesinde yer aldık. Moskova ise kendimizi keşfedeceğimiz bir sahne olacak. Bizim için Eskişehir’i ve Türkiye’yi Rusya’da temsil ediyor olmak ayrı bir gurur olacak. Heyecanlıyız ve mutluyuz. Ahmet Başkanımızın bize her zaman desteği oldu” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi