Bakan’dan olumlu yanıt

Videoyu Aç Bakan’dan olumlu yanıt
A
a

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yerel televizyonların “TÜRKSAT’a olan ödemelerin Türk lirası üzerinden yapılsın” talebine olumlu yanıt verdi. Bakan Karaismailoğlu talep hakkında neler yapılabileceği konusunda çalışmalar gerçekleştireceklerini açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilindiği üzere Televizyon Yayıncıları İşveren Sendikası (TVSEN) geçtiğimiz haftalarda 45 ilin katılımıyla Ankara’da yaptığı ortak canlı yayında yerel televizyonların sorunlarının çözümü için yetkililere seslenmişti. Sendika yönetimi, TÜRKSAT’a ödenen uydu kira bedellerinin Türk Lirası üzerinden yapılmasını talep etmişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu  Zonguldak ve Karabük ziyareti kapsamında TÜRKSAT uydu kanalı BRTV'yi de ziyaret etti. Ziyaret sırasında, BRTV Yönetim Kurulu Başkanı ve TVSEN Üyesi Mehmet Çetinkaya,  Bakan Karaismailoğlu’na yerel televizyonların yaşadığı sıkıntıları anlatarak çözüm istedi. Çetinkaya, "Anadolu'daki uydu kanalları olarak TÜRKSAT'a ödemelerimizi Türk Lirası ve makul bir ücret ödemek istiyoruz" dedi.
ENGELLERİ KALDIRMAK BİZİM GÖREVİMİZ
 Bakan Karaismailoğlu da yerel kanallarının önemini bildiklerini, TÜRKSAT tarafında neler yapılabileceğinin araştırılacağını belirtti. Karaismailoğlu, “Yerel televizyonlar bizim için kıymetli ve değerli… Onların ayakta kalması bizim için de çok önemli. İnşallah TÜRKSAT tarafında neler yapabiliriz onun da araştırmasını yapacağız. Sizin de daha iyi yayın yapmanız, önünüzdeki engelleri kaldırmak bizim de görevimiz. O doğrultuda birlikte çalışacağız. Yerel televizyonlar zor şartlarda çalışıyorlar onun da nasıl olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.  Bakan Karaismailoğlu ayrıca 2021 yılına uydu fırlatarak başladıklarını ve yılsonunda yine uydu fırlattıklarını belirterek, ülkemizdeki ulaştırma yatırımlarının devam edeceğini belirtti.
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir