Bakan Karaismailoğlu, Kırkgöz Köprüsü’Nde İncelemede Bulundu

Videoyu Aç Bakan Karaismailoğlu, Kırkgöz Köprüsü’Nde İncelemede Bulundu
A
a

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Afyonkarahisar'ın Bolvadin İlçesindeki Tarihi Kırkgöz Köprüsü'nde Gerçekleştirdiği İncelemenin Ardından Yaptığı Açıklamada; “Bir Taraftan Da Binlerce Yıllık Ülkemize Hizmet Etmiş Köprülerimize Sahip Çıkıyoruz. İnşallah, Bunları Yeniden İhya Ederek Ülkemize, Vatandaşlarımıza Ve Turizme Kazandıracağız. Bu Tür Çalışmalara Önem Verdiğimiz İçin De Titizlikle Takip Edeceğiz” Dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesindeki tarihi Kırkgöz Köprüsü’nde incelemede bulundu.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bolvadin ilçesindeki tarihi Kırkgöz Köprüsü’nde incelemede bulundu. Bakanlığın Afyonkarahisar’da devam eden yatırımlarıyla ilgili önemli toplantılar yaptığını belirten Karaismailoğlu, tarihi Kırkgöz Köprüsü’nün öneminden bahsederek, "Ülkemizdeki bütün tarihi köprüler de Karayolları Genel Müdürlüğümüzün uhdesinde. Hepsini tarihimize ve kültürümüze sahip çıkmak adına yeniden ihya edip yaşama kazandırmaya çalışıyoruz. Kırkgöz Köprüsü de bu tarihi köprülerden en önemlilerinden bir tanesi. İnşallah, burada restorasyon çalışmaları için bir proje çalışması yapıyoruz. Proje çalışması bittiğinde yine Kültür Varlıkları Kurullarının denetiminde ve kontrolünde onaylandıktan sonra burada restorasyon çalışmalarına başlayacağız. İnşallah, burayı gerçek tarihindeki görünümüne kavuşturmak için önemli bir çalışmaya da imza atacağız" dedi.

“Köprülerimize sahip çıkıyoruz”
Bakan Karaismailoğlu, tarihi köprülere sahip çıkmaya önem verdiklerine dikkat çekerek, "Dünyanın en önemli ve teknolojik işleri yapan bir bakanlık. Bir taraftan dünyanın en teknolojik işlerini yapıyoruz. Bir taraftan da binlerce yıllık ülkemize hizmet etmiş köprülerimize sahip çıkıyoruz. İnşallah, bunları yeniden ihya ederek ülkemize, vatandaşlarımıza ve turizme kazandıracağız. Bu tür çalışmalara önem verdiğimiz için de titizlikle takip edeceğiz” dedi.

Bakan Karaismailoğlu Ayazini köyünü ziyaret etti
Karaismailoğlu, daha sonra İhsaniye ilçesindeki Emre Gölü etrafında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün onayıyla başlatılan sıcak hava balonu işletmesini ziyaret etti. Buradaki ziyaretinin ardından Ayazini köyüne geçen Bakan Karaismailoğlu, bölgedeki oyma kaya yerleşimlerini ve sokak sağlıklaştırma projesini inceleyerek, günün anısına fotoğraf çektirdi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi