Bakım yaptırın

Videoyu Aç Bakım yaptırın
A
a

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte araç sahipleri sanayinin yolunu tuttu. Sanayi esnaflarından Halil Yayıl, araçlara kış bakımının mutlaka yapılması gerektiğini söyledi.

Kış mevsimiyle birlikte araçların da bakım zamanı geldi. Araç sahipleri herhangi bir can ve mal kaybına uğramamaları için mutlaka sanayiye giderek araçlarının bakımını yaptırmaları gerekiyor.
YOĞUNLUK BAŞLADI
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan sanayi esnafı Halil Yayıl, “Kış sebebiyle yoğunluk başladı. Araçlarımızın bakımında antifriz, motor yağı, kışlık lastiklerimiz, sileceklerimiz, ön takımımız, fren aksanımızın komple kontrolden geçmesi gerekiyor. Antifrizlerin donma derecesinin ölçülmesi gerekiyor. Lastiklerimizin kışlık lastikle değiştirilmesi gerekiyor. Ön takımında ya da fren aksamında herhangi sıkıntı var mı bakmak gerekiyor. Hem can hem de mal için önemlidir” dedi.
DÜZEN ÖNEMLİ
Yayıl, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bütün sürücülerimize kışlık bakımını mutlaka yaptırmaları gerekiyor. Özellikle kışın yağları değiştirmek gerekiyor. Kışın yağla soğuktan dolayı katılaşıyor. Motorların yatak sarmasına neden oluyor, aracın geç çalışmasına neden oluyor. Düzenli olarak arabalarına bakmaları gerekiyor.” ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi