Bakımlarını biz yapabiliriz!

Videoyu Aç Bakımlarını biz yapabiliriz!
A
a

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın THK’na ait uçakların eski tip ve bakımsız olduğuna dair yaptığı açıklama hakkında konuşan TürkHarb-İş Şube Başkanı Hasan Atak, “Her türlü yangın uçaklarının bakım, onarım ve idamesini yapabileceğimizi, Türkiye’ye hizmet verecek uçak yangın filosu oluşturabileceğimizi buradan duyurmak istiyoruz” diye konuştu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Başta Akdeniz Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından yangın haberleri gelmeye devam ediyor. Yangınlara uçaklarla havadan müdahale edilmesine yönelik çıkan tartışmaların arından Tarım ve Orman Bakanlığı, Türk Hava Kurumu'na ait uçakların yangında kullanılmamasına ilişkin yaptığı açıklamada eski tip uçaklarda yakıt ikmalinde sıkıntılar olduğu ve yangınlarda verimli şekilde çalıştırılamadıkları belirtildi.
BAKIM YAPABİLİRİZ
Yangın söndürme uçaklarının bakımlarının yapıldığı sürece yaşına bakılmadan kullanılabileceğini söyleyen Hasan Atak, “Bizler yıllardır Türk Hava Kuvvetleri envanterinde ki bulunan dünyanın en önemli uçaklarının motorlarına müdahale eden, F-4’ler F-16’ları tamir eden Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Eskişehir Türk Harb-İş üyeleri olarak; her türlü yangın uçaklarının bakım, onarım ve idamesini yapabileceğimizi, Türkiye’ye hizmet verecek uçak yangın filosu oluşturabileceğimizi buradan duyurmak istiyoruz” diye konuştu.
EMİYETLİ ŞEKİLDE UÇURULABİLİR
Atak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Uçaklarda ömür kavramı parça bazında olup kritik parçaların kontrol/değişim işlemleri yapıldığı sürece emniyetli bir şekilde uçurulabilir.1.Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde F-4, F-16, T-38, NF-5, KT-1T uçaklarının gövde/motor bakım, onarım, parça değişim işlemler ile modernizasyon faaliyetleri yapılmaktadır.Yaşlarına bakıp antika denilecek olan bu uçaklar uygulanan doğru bakımlar ile ilk günkü performanslarıyla kullanılabilmektedir. Fabrikamızda FASBAT faaliyetleri ile bu başarı sağlanabilmektedir. Jet uçaklarında gösterilen bu başarı yangınsöndürme uçaklarında da çok rahat gösterilebilir.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon
Ah Ah 2 Ağustos 2021 20:08

insanoğlu herşeyin unutulduğunu sanıyorda, lakin yanlıyor. İnsanın geçmişi karanlık ilişkileri, önkapıdan girişi arka kapıdan çıkışı, hep insanın peşinden gelir.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi