BAL’DA IŞIK GÖRÜNDÜ

Videoyu Aç BAL’DA IŞIK GÖRÜNDÜ
A
a

EASKF Başkanı Sadri Atam, Esgroup Spor Servisi’ne özel açıklamalarda bulundu. Atam, “BAL çok büyük bir ihtimal 6-7 Mart’ta başlayacak. İlk kez 3 takımla yer alacağız. Diğer liglerin başlaması açıkçası zor görünüyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 
Eğer aksilik olmazsa
Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (EASKF) Başkanı Sadri Atam, amatör futbolda merak edilenleri Esgroup Spor Servisi’ne değerlendirdi. Atam, amatör futbolun en üst ligi olan Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) mart ayının ilk haftasında başlayabileceğini belirtti. Başkan Atam, “Federasyon konuyla ilgili resmi açıklamayı yapacak. Başvurular alındı. Bu ayın ortalarında statü hazırlanacak. Aksilik olmazsa, Koronavirüs tekrar patlama yapmazsa BAL 6-7 Nisan’da başlayacak” diye konuştu.
 
BAL’ın statüsü netleşiyor
6-7 Mart 2021’de başlaması beklenen Bölgesel Amatör Lig’de statü de netleşiyor. Kesin olmamakla birlikte edinilen bilgilere göre statü şu şekilde; Anadolu Üniversitesi, Yunusemrespor ve Sağlıkspor’un ilimizi temsil edeceği ligde iki ihtimal var. Süper Amatör Küme oynanırsa BAL’da diğer Eskişehir takımlarına göre altta yer alan takım Süper’e düşecek. Süper’i birinci bitirecek takım ise direk BAL’a yükselecek. Süper’in ikincisi ise BAL’da 3 Eskişehir takımı arasında ortada kalan takım ile baraj maçı oynayacak. Süper Amatör oynanmazsa BAL’da 3 Eskişehir takımı arasında altta kalan Süper Amatör’e düşecek.
 
Fırsat sezonu
EASKF Başkanı Sadri Atam, “Bölgesel Amatör Lig’de bu sezon aslında takımlarımız için tam bir fırsat sezonu. Sadece bu sezon için geçerli olan 3 takımla katılma kontenjanımız var. Önümüzdeki sezon her halükarda 2 takıma düşeceğiz” dedi.
 
Üç başkanla toplantı yapıldı
Atam, BAL’da ilimizi temsil edecek olan kulüp başkanlarıyla toplantı yaptıklarını belirtti. Anadolu Üniversitesi Spor Daire Başkanı Galip Özsarı, Yunusemrespor Başkanı Osman Taş ve Sağlıkspor Başkanı İsa Melih Batur'un katıldığı toplantıda Bölgesel Amatör Lig konuşuldu. Toplantıdan detaylar veren Başkan Atam, “Başkanlarımıza bu sezonun Eskişehir futbolu adına çok önemli olduğunu belirttim. 3. Lig’e bir takımımızın çıkması için ideal bir sezon olduğunu, şampiyonluğa oynayacak takıma herkesin destek olması gerektiğini söyledim. İyi bütçeli takımların bu sezon olmadığını, az takımlı grupların oluşacağını, çıkmanın diğer sezonlara göre biraz daha kolay olduğunu belirtti. Başkanlarımız da söylediklerime katıldı. Umarım sezon sonunda bir takımımız profesyonel olur” diye konuştu.
 
Diğer ligler zor
Başkan Atam, Bölgesel Amatör Lig’in yanı sıra diğer ligler ile ilgili de konuştu. Atam, “Şu an gözüken sadece BAL oynanacak gibi. Süper Amatör Küme’de bir gelişme yok. Oynanma ihtimal zor görünüyor. BAL başlayınca ortam da iyi olursa belki 1-2 lig oynatılabilir. Federasyon izin verirse tabi. Biz kafamıza göre karar verip oynatamıyoruz. Top federasyonda. Alt ligler biraz zor gözüküyor…” ifadelerini kullandı. HABER: AYTAÇ ERSOY
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği - İYİ Parti
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi