Balkan Gecesi

Videoyu Aç Balkan Gecesi
A
a

Balkan göçmenleri, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleşen Balkan Gecesi’nde bir araya geldi. Balkan ezgilerinin söylendiği gecede, folklor gösterileri de yapıldı.

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ile Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu ve federasyona bağlı dernekler ile birlikte Balkan Gecesi düzenledi.
ŞİİRLER OKUNDU
Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) yapılan geceye, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, şehir dışında olduğu için katılmadı. Geceye Odunpazarı Belediyesi Başkan Vekili Kadir Kodak, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu Başkanı Recep Demir, federasyona bağlı 12 derneğin başkanı ile çok sayıda Balkan Göçmeni katıldı. Şiirlerin okunduğu gecede Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Müzik Topluluğu birbirinden güzel Balkan Ezgilerini seslendirdi. Yaşanan hasretin dile geldiği gecede Balkan-Es Folklor Ekibi ve Eskişehir Balkan Göçmen Kızçeleri halk dansları gösterisi yaptı. Renkli anların da yaşandığı gece, izleyicisinin büyük beğenisini kazandı.
GÜZELLİK KATTINIZ
Gecede konuşan Başkan Vekili Kadir Kodak, gecede emeği geçen herkese çok teşekkür etti. Bu tür buluşmaların kültürün yaşaması ve bağların kuvvetlendirilmesi için çok önemli olduğunu belirten Kodak, “Türkiye’ye mozaiğine hepimiz kendi renklerimizde güzellikler katıyoruz” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi