BANKALAR KENDİ CEBİNİ DÜŞÜNÜYOR

Videoyu Aç BANKALAR KENDİ CEBİNİ DÜŞÜNÜYOR
A
a

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, kredi kullanmak için bankalara başvuran tüccarlara zorluk çıkarıldığını belirterek, bankaların bu zor günde cebini değil ülkenin geleceğini düşünmesi, ticaret erbabının yanında olması gerektiğini söyledi.


Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler kredi kullanmak isteyen tüccar ve esnafın bankalarda yaşadığı sorunlara dair açıklamada bulundu. Güler açıklamasında, “Koronavirüs salgını sebebiyle 1700’e yakın firmamız işletmelerini geçici olarak kapadı. Bu süre zarfında iş yapmayan ancak kira başta olmak üzere birçok yükümlülüğünü yerine getiren üyemiz zor durumda kaldı. Hal böyleyken tüccarlarımız Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında İş'e Devam Destek Kredisi başta olmak üzere bazı kredilere başvuruyorlar. Ancak ne yazık ki üyelerimizin büyük bölümünden kredi başvurularında olumsuz cevap verildiğine dair şikayetler alıyoruz” diye konuştu.
BANKALAR MİLLET İÇİN VAR
Bankaların karlılık oranlarını düşünerek tüccar ve esnafına destek vermemesinin kabul edilemeyeceğini belirten Güler, “Hazine desteği olmasına rağmen bankaların türlü bahanelerle tüccarımıza kredi vermediğini görüyoruz. Üyelerimize kredi limitinin bittiği, kredi sicilinin kötü olduğu için başvuru yapamayacağı gibi gerekçeler sunuyorlar. Bankalarımızı ceplerini değil milletimizin ve devletimizin geleceğini düşünmeye davet ediyorum. Çünkü bankalar tüccar için, millet için var. Bu salgının yaralarını birlik ve beraberlik içinde çok daha kolay sarabiliriz. Bu sebeple bankalarımızın bu süreçte daha sorumlu davranmalarını, tüccar ve esnafımızın yanında olmalarını bekliyorum. Devir daha çok kar etme değil, milletin ve tüccarın yanında olma devridir” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi