BAROLARIN YANINDAYIZ

Videoyu Aç BAROLARIN  YANINDAYIZ
A
a

İktidarın baroların yapısını ve seçim sistemini değiştirme girişimleri karşısında Eskişehir Barosu’nu ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye’nin dört bir yanında barolarla dayanışma içinde oldukları söyledi.


CHP Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye Büyük Millet Meclisi açılışı öncesinde Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz’ü ziyaret ederek, iktidarın baroların yapısı ve seçim sistemini değiştirme girişimleri karşısında, Eskişehir Barosu ile dayanışma gösterdi.
DESTEK VERDİ
Baroların Türkiye’de demokrasinin yerleşmesi, hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü ilkelerinin sağlamlaştırılması konularını kendilerini öncelik edindiğinin altını çizen Çakırözer, “Barolar her zaman temel hak ve özgürlüklerin, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının gerçek anlamda sağlanması için çalışmaktadır. Barolarımız anayasal güvence altındaki kurumlarımızdır. Nerede bir toplumsal sıkıntı, bir sorun varsa barolar ve avukatlarının her zaman orada olduğunu biliyoruz” dedi.
SUSTURULAMAZ
Çakırözer, “Alpu’da yapılmak istenen termik santrali için hazırlanan ÇED raporlarında, ‘Andımızın’ kaldırılmasında, gazeteci davalarında ve kadın cinayetleri başta olmak üzere yurttaşların karşı karşıya bırakıldığı tüm davalarda halkın yanında barolar ve avukatları oldu. Bu yüzden toplumun avukatı baroların susturulmaya çalışılmasında asıl hedef barolar değil, halktır. Bizler bu süreçte baroların destekçisiyiz ve her zaman yanındayız” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi