Başarınızla göğsümüz kabarıyor

Videoyu Aç Başarınızla göğsümüz kabarıyor
A
a

Eskişehir’e gelerek TEI’yi ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, özgün ve başarılı motor projeleriyle TEI’nin Türkiye’nin göğsünü kabarttığını söyledi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir ziyaretinde TEI’de incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, TEI’nin özgün motor projeleri, uluslararası motor parça ve modül üretim kabiliyetleri, bakım, onarım çalışmaları ve test altyapıları hakkında bilgi verdi.
 
MOTOR HAKKINDA BİLGİ ALDI
Bakan Fatih Dönmez, bilgilendirmenin ardından TEI’nin özgün motor projelerini, faaliyet alanlarındaki çalışmalarını ve başarılarını gösteren sergi alanını gezerek TEI Anı Defterini imzaladı. TEI’nin yeni özgün motor projesi TEITF6000 hakkında da bilgi alan Dönmez, ardından TEI-PD170 ve TEI-TS1400 motor projelerinin testlerine katıldı.
 
GÖGSÜMÜZ KABARDI
TEI-TS1400 Millî motorun testlerinin gerçekleştirildiği, TEI’deki ekip tarafından oluşturulan millî bremzeyi de yerinde inceleyen Dönmez’e TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit, TEI-TS1400 Turbosaft Motoru deseniyle islenen hat sanatı eserini ziyaretin anısına takdim etti. Bakan Dönmez ziyaretin ardından, “Başarılarıyla göğsümüzü kabartan ve bu başarıların altında imzası bulunan basta TEI Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Mahmut Akşit olmak üzere tüm ekibi tebrik ediyorum” dedi.

VALİ EŞLİK ETTİ
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e TEI ziyaretinde Vali Erol Ayyıldız,- Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Kalaycı ve beraberindeki heyet eşlik etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi