Başkan Akağaç: ’’Uluslararası Öğrencilerimize İlçemizin Şanlı Tarihini Anlattık’’

Videoyu Aç Başkan Akağaç: ’’Uluslararası Öğrencilerimize İlçemizin Şanlı Tarihini Anlattık’’
A
a

Başkan Akağaç: ''Uluslararası Öğrencilerimize İlçemizin Şanlı Tarihini Anlattık''

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından uluslararası öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen oryantasyon faaliyetleri çerçevesinde Dumlupınar Şehitliğine ziyaret gerçekleştirildi.
(DPÜ) Dumlupınar Üniversitesi’nin kuruluş ve kurtuluş şehri Kütahya’nın tanınırlığının artırılması ve tüm dünyaya anlatılması hedefinin gerçekleştirilmesi için Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Uluslararası Öğrencilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Batur’un destekleriyle düzenlenen gezide, üniversitenin logosunda da yer alan Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı ile Dumlupınar Şehitliği, Şehit Baba - Oğul Anıtı’nı ziyaret eden uluslararası öğrenciler, burada İstiklâl Marşı ve Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti. Gezi sırasında öğrenciler İslam coğrafyasının da kurtuluşunu simgeleyen topraklarda millî ve manevi değerler hakkında bilgilendirildi.
Öğrencileri Dumlupınar ilçesinde karşılayan Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç, yaptığı açıklamada, ’’Öğrencilerimize gezi sırasında tarihi yerlerin önemi hakkında bilgilendirme yaptık. İlçemizin önemi hakkında gerekli olan tüm bilgileri verdik. Son olarak öğrencilerimize öğle yemeği ikramında bulunduk. Gezinin düzenlenmesinde ve ilçe tanıtımında emeği olan herkese teşekkür ederim’’ dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi