Başkan Ataç, “Türk kadınına fırsat verildiğinde neler yapıldığını görüyoruz”

Videoyu Aç Başkan Ataç, “Türk kadınına fırsat verildiğinde neler yapıldığını görüyoruz”
A
a

Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri’nde eğitim alan kursiyerler,hazırlamış olduğu ürünleri sergiledi. Etkinlikte konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Eğer Türk kadınına fırsat verirseniz manken de olur terzi de olur her türlü başarıyı yakalar. Kendinizi alkışlayın” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri kursiyerlerinin hazırladığı 2021-2022 Zişan Kızılcıklı yılsonu defile ve sergisi, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nuray Akçasoy, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç başta olmak üzere yaklaşık 2 bin 500 kadın katıldı.  Etkinlik Tepebaşı Belde Evlerinde kadınlara yönelik birçok kurs açan ve geçen yıl yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Zişan Kızılcıklı anısına düzenlendi. Kursiyerler el emekleriyle hazırladıkları tekstil ürünlerini özel podyum üzerinde defileyle sergiledi. Defile büyük alkış aldı. Defile sonunda tüm eğitmenler sahneye çıkarak 10’uncu yıl marşını hep bir ağızdan söyledi.
KENDİNİZİ ALKIŞLAYIN
Eğitmenlere çiçek takdim eden Başkan Ataç, ardından bir konuşma yaptı. Kursiyerleri tebrik eden Başkan Ataç, “Türk kadınına fırsat verildiğinde neler yapıldığını görüyoruz. Bir kendinizi alkışlayın. Mustafa Kemal Atatürk ne demiş,  Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ demiş. Nasıl bir söz. Onun ağzından zaten olumsuz kötü bir şey çıkmadı. Hep Türk milletini öven şeyler çıktı. Bunlara hepimiz ders almamız lazım çünkü bu vatanı yapan bu millettir. Eğer kadının yüzü gülerse ülkenin de yüzü güler, ülke de mutlu olur, kadın da mutlu olur, erkekler de mutlu olur çocuklar da mutlu olur. Yaklaşık iki buçuk yıl pandemiden dolayı evlere hapis olduk. Birtakım yapacağımız şeyleri yapamadık. Ama biter bitmez arkadaşlar bu hazırlıklara başladı” dedi.
DAHA AYDINLIK GÜNLER GÖRECEĞİZ
Bu yıl 4 bine yakın kadın kursiyer, bine yakın ise çocuk kursiyerin eğitim aldığını belirten Ataç, “24 Belde Evi’nde 11 deneyimli kafede sizlerle beraber bu mekanlarımız cıvıl cıvıl oldu ve böyle bir üretim sağlandı. 2001 yılında Fevzi Çakmak Mahallesinde ilk açtığımız Belde Evi’nde şöyle demiştim. Biz kadını evden çıkaracağız, kadını üretken yapacağız. Eğer Türk kadınına fırsat verirseniz manken de olur terzi de olur her türlü başarıyı yakalar. Tepebaşı Belediyesi’nin ana fikri budur. Hanımeli Sokağımız yapılan işlerin paraya dönüştüğü, bütçeye dönüştüğü bir yer. Bugün gördüm, o kadar güzel kaliteli işler yapılmış ki. Çantasından elbisesine, elbiseden örtüsüne birçok aksesuara yansımış. Gerçekten elinize sağlık. Sizlerin bu başarısını görünce çok çok mutlu oldum. İnşallah bugünler bitmek üzere daha güzel daha aydınlık günler göreceğiz. Yolumuz açık olsun” şeklinde konuştu. Defilenin ardından ise serginin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Ataç, tüm ürünleri inceleyerek eğitmenlerden bilgi aldı.

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi