Başkan Büyükerşen uyardı! Vaka sayısı 10 kat arttı!

Videoyu Aç Başkan Büyükerşen uyardı! Vaka sayısı 10 kat arttı!
A
a

Eskişehir'de Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık koronavirüs rakamlarına göre vaka sayısında büyük artış görünüyor. Açıklanan son tablonun ardından Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen paylaşımda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de koronavirüs vaka sayıları hızla artmaya devam ediyor. Eskişehir’de 15-21 Şubat tarihleri arasında Eskişehir’de vaka sayısı 100 bin kişide 35,55’ti ve Eskişehir orta riskli iller arasında yer alıyordu. Diğer haftalarda ise vaka sayıları katlanarak arttı ve geçen hafta 116,56’ya kadar çıktı. Böylece 13-19 Mart'ı kapsayan verilere göre, bir önceki haftaya oranla Eskişehir vaka sayısı bakımından 100-200 aralığında ve kırmızı olan iller arasında yerini almıştı. Sağlık Bakanlığı, 20-26 Mart arasında Eskişehir’de her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısı 235,35 olarak açıklanmıştı. 27 Mart-2 Nisan koronavirüs tablosuna göre Eskişehir'de haftalık koronavirüs vaka sayısı 100 bin kişide 358,90 olarak duyuruldu.

Bu hızlı artışın ardından Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen paylaşımda bulundu. Büyükerşen Eskişehir’de vaka sayılarının 40 günde 10 kat arttığını vurguladı. Yaptığı paylaşımda Büyükerşen “Mesafeleri azaltmak ve sevdiklerimize yeniden sımsıkı sarılmak elimizde.. Vaka sayılarının 40 günde 10 kat arttığı şehrimizde hep birlikte kurallara uymalıyız!” ifadelerine yer verdi.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi