Başkan Hüseyin Doğan: ’’Emet İlçemiz 3 Eylül 1922’De Düzenli Ordumuzun Harekatıyla Düşman İşgalinden Kurtulmuştur’’

Videoyu Aç Başkan Hüseyin Doğan: ’’Emet İlçemiz 3 Eylül 1922’De Düzenli Ordumuzun Harekatıyla Düşman İşgalinden Kurtulmuştur’’
A
a

Başkan Hüseyin Doğan: ''Emet İlçemiz 3 Eylül 1922’De Düzenli Ordumuzun Harekatıyla Düşman İşgalinden Kurtulmuştur''

Kütahyanın Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Emet’in düşman işgalinden kurtuluş günü 3 Eylül dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, yayınladığı mesajda, " Milli mücadele döneminde Dr. Fazıl Doğan ile birlikte bölgede ilk müdafa cemiyetini ve müfrezesini kurmuş, Hükümet baskını, Cevizdere Zaferi ile adını tarihe yazdırmış Gazi Emetimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. gurur yılını hep birlikte kutluyoruz. Kahraman ecdadımız işgali asla kabul etmemiş, örnek bir milli direnişle vatan ve memleket savunmasını gerçekleştirmiştir. 27 Nisan Cevizdere zaferimizin ardından düşman kuvvetlerince tamamen yakılan ilçemiz 3 Eylül 1922’de düzenli ordumuzun harekatıyla düşman işgalinden kurtulmuştur. 3 Eylül Gazi Emet’imizin kurtuluş gününde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu cennet vatan uğruna can vermiş aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, başta bölgemizde olmak üzere tüm ülkemizde ve dış ülkelerde yaşayan Gazi Emet’li hemşirelerimin kurtuluş bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi