Başkan Kesikbaş: Üretmekten vazgeçemeyiz

Videoyu Aç Başkan Kesikbaş: Üretmekten vazgeçemeyiz
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak-Mart 2022 dönemini kapsayan gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) verilerini değerlendirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu BaşkanıCelalettin Kesikbaş şu ifadelere yer verdi. "Ülke ve dünya olarak son iki yıldır zorlu bir süreçten geçiyoruz. Pandemi sonrasında yaşanan zorluklar, hemen akabinde Türkiye'nin kuzeyinde ortaya çıkan Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim, komşu ülkelerde devam eden siyasi ve ekonomik istikrarsızlık gibi birçok olumsuz gelişmeye rağmen gerçekleştirilen yüzde 7,3’lük büyümeyi oldukça anlamlı buluyoruz. Özellikle ihracatta yaşanan rekorlar ve giderek artan performans ekonomimizin en önemli kaldıraçlarından birisi durumunda. Üretim ve ihracat temelli bir ekonomik yapıya sahibiz. Üretmekten vazgeçemeyiz” dedi.
 
Sürdürülebilir büyüme için enflasyona odaklanmalıyız
Büyümeyi sürdürülebilir kılmak için seçici ve yapısal üretim politikalarına ihtiyaç olduğunun altını çizen Kesikbaş, “Başta enerji ve hammadde maliyetlerindeki artış, bunun yanında tedarik ve lojistik gibi alanlarda yaşanan sorunlara inat bizler üretmeye ve yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu yatırımların hayata geçmesi için ciddi bir finansman ihtiyacımız söz konusu. Birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri atlatabileceğimize inancımız tam. Elbette bu noktada elde edilen büyüme başarısını sürdürülebilir kılmak ve bunun devamlılığını sağlamak en kritik nokta. İşte bu noktada enflasyona odaklanmamız ve enflasyonist ortamı giderici yapısal üretim politikalarını acilen devreye sokmamız gerekiyor. Bu başarıda çok büyük katkısı olan tüm sanayicilerimizi ve çalışanlarını canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir