Başkan kurt,“Dertlerinizi, şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz”

Videoyu Aç Başkan kurt,“Dertlerinizi, şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz”
A
a

Emek Mahallesinde vatandaşla bir araya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Dertlerinizi, şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz” diyerek belediyenin tüm hizmet birimlerinin vatandaşın hizmetinde olduğunun altını çizdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Odunpazarı Belediye BaşkanıKazım Kurt, Emek Mahallesi sakinleri ile bir ara geldi. Emek Halk ve Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya yaklaşık 2 bin Emek sakini katıldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un yanı sıra CHP İl Başkanı Recep Taşel, Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Emre Genç, meclis üyeleri, ilgili daire müdürleri ve Emek Mahallesi Muhtarı Sibel Akıl’ın da yer aldığı buluşmada, vatandaşlar istek ve taleplerini ilk ağızdan Başka Kazım Kurt ve belediye yetkililerine bildirdi.
TALEPLER NOT EDİLDİ
Buluşma öncesinde Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri, Emek Halk ve Gençlik Merkezi’nin bulunduğu sokakta uzun masalar kurdu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü müzik ekibi ise söylediği türkü ve ezgilerle Emek sakinlerini müzik ziyafeti çekti. Buluşmanın başlamasıyla Odunpazarı Belediyesi Aşevi tarafından hazırlanan yemekler eşliğinde mahalle sakinleri Başkan Kurt ile bol bol sohbetti. Kadınlar ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, Başkan Kurt hemşehrilerinin istek ve taleplerini dinleyerek orada bulunan ilgili müdürlere ve belediye yetkililerine yönlendirdi.
Müdürler ve belediye yetkilileri ise vatandaşların istek ve taleplerini not alarak, en kısa sürede kendilerine dönüş yapılacağını bildirdi.
ÇOCUKLARA TOP SÖZÜ
Buluşmada Başkan Kurt’un yanına giden Emek Mahalleli çocuklar, Başkan Kurt’tan hediye istedi. Başkan Kurt da ‘takdir alan’ her çocuğa top sözü vererek, “Takdir alın, karnenizle gelin, topu alın” dedi.
EKSİKLERİ SÖYLEYİN
Başkan Kurt, tüm dünya gibi ülkemizin de yaklaşık 2 yıldan beri Koronavirüs ile mücadele ettiğine dikkat çekerek, vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istedi. Yaşayan pandemi koşullarından ötürü 2 yıldır gerçekleştiremedikleri etkinlik ve buluşmaları sosyal mesafe kurallarına uyarak başlattıklarını ifade eden Başkan Kurt, bu buluşmaların devam edeceğini ifade etti. Emek Mahallesine ilgili başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve müdürleriyle beraber geldiklerini kaydeden Başkan Kurt, “Dertlerinizi şikayetlerinizi bize iletebilirsiniz. Rahatlıkla her konuyu tartışırız. Doğru bir yol bulmaya çalışırız. Katılımcı belediyecilikten anladığımız budur. Yanlışlarımızı ve eksiklerimizi bize söyleyin ki tamamlayalım. Birlikte Emek Mahallesi’ni daha güzel bir hale getirelim” dedi. Amigo Orhan Halk Merkezi, Emek Halk ve Gençlik Merkezi ve Zümrüt Parkı’nın içinde yer alan Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde bulunangörevlilerin hemşehrilerimizinhizmetinde olduğunun altını çizen Başkan Kurt, “Her türlü konuda, halk merkezlerimizde çalışan arkadaşlarımızdan yardım ve destek isteyebilirsiniz. Burada her türlü sorununuzu çözmeye, sizi
dinlemeye ve yardımcı olmaya hazır arkadaşlarımız var” diye konuştu.
BERABER ÇALIŞALIM 
Emek Mahallesinde yaşayan vatandaşlara “Birlikte çalışalım, yapılacaklara da beraber karar verelim” çağrısı yapan Başkan Kurt, Emek Mahalle Muhtarlığı yanında bulunan merkezin de kısa zaman içerisinde daha fonksiyonel hale getirilip, vatandaşların hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.
TEŞEKKÜR ETTİ
CHP İl Başkanı Recep Taşel ise Odunpazarı Belediyesi ile birlikte hareket eden Emek Mahallesi Muhtarı Sibel Akıl’a ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza ulaştığı için teşekkür ettiğini söyledi. Önümüzdeki kış ayının birçok sıkıntıyla beraber geldiğini söyleyen Taşel, vatandaşların Odunpazarı Belediyesi’nin yetkilerine her türlü sorunu anlatabileceğinin altını çizdi.
KAHVEHANELERİ GEZDİ
Başkan Kurt, buluşmanın programın ardından çevrede bulunan kahvehaneleri ve Türk Azerbaycan Dostluk Parkı’nı ziyaret ederek hemşehrileriyle sohbet etti. Buralarda da hemşehrilerinin sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Kurt, bu sorun ve talepleri ilgili müdürlere ve belediye yetkilerine yönlendirerek; en kısa sürede çözüme ulaştırılmasını istedi.

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi