Başkan Kurt Vadişehir Mahallesinde kadınlarla buluştu

Videoyu Aç Başkan Kurt Vadişehir Mahallesinde kadınlarla buluştu
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Vadişehir Mahallesinde bulunan Türkan Saylan Halk Merkezinde kadınlarla bir araya geldi. Kadınlarla mahallenin sorunları, güncel siyaset ve ekonomik kriz üzerine sohbet eden Başkan Kurt, kadınların sorunlarını ve taleplerini dinleyerek notlar aldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sık sık vatandaşlarla bir araya geliyor. Vatandaşlarla güncel siyaset, ekonomik kriz üzerine sohbet eden Başkan Kurt, vatandaşların yaşadıkları sorunları dinliyor, notlar alıyor. Başkan Kurt, Hüsamettin Cindoruk ve Ayşe Tuğba Arslan Halk Merkezinin ardından Vadişehir Mahallesinde bulunan Türkan Saylan Halk Merkezinde, kadınlarla bir araya geldi. Halk merkezinde yer alan atölyelere katılan kursiyerlerin katıldığı buluşmanın gündemine diğer mahalle buluşmalarında olduğu gibi Türkiye’de yaşanan derin ekonomik kriz damga vurdu.
 
“GEÇİNEMİYORUZ”
Ekonomik krizden ve zamlardan çok etkilendiklerini belirten kadınlar, yağ, sebze ve meyve fiyatlarının çok arttığını vurguladı. Yemek yapmak için sebze, yağ ve salça almakta zorlandıklarını kaydeden kadınlar, evde tencere kaynatamadıklarını söyledi. Ramazan aynın yaklaştığına dikkat çeken kadınlar, bu Ramazan’ın zorlu geçeceğini kaydetti.  Doğalgaz, elektriğe gelen zamların iyice bellerini büktüğünü anlatan kadınlar, “Geçinemiyoruz. Markete, pazara gidemiyoruz. Markete gittiğimizde etiket fiyatlarının değiştiğini görüyoruz, sürekli zam geliyor. Ete zam geldi, bazen yemeklere kıyma katıyorduk, artık o da hayal oldu, bakliyat fiyatları da ortada. Ramazan geliyor, ne yapacağız bilmiyoruz” dedi.
 
“BU FİYATLARLA RAMAZAN ZOR GEÇECEK”
Hükümetin yanlış ekonomi politikaları nedeniyle, Türkiye’nin ekonomik olarak dar boğazdan geçtiğini belirten Başkan Kurt, sebzenin, meyvenin, bakliyatın fiyatının çok arttığına dikkat çekti. Bunun nedenlerinden birinin de yanlış tarım politikaları olduğunu ifade eden Başkan Kurt, bu zamlardan da en çok evde tencere kaynatma derdine düşen kadınların etkilendiğini
 
vurguladı. Odunpazarı Belediyesi olarak Halk Market ve Aşevi ile zorda olana, dara düşene yardım eli uzattıklarını kaydeden Başkan Kurt, “CHP’li belediyeler olarak bizler sosyal ve derman belediyecilik anlayışımızın gereğini yerine getiriyoruz. Hemşehrilerimizin bir derdi varsa, dara düşmüşse, onlara elimizi uzatmak bizim görevimiz. Bunu yaparken de bize oy veren, vermeyen mahalle diye bir ayrım yapmıyoruz. Hizmetlerimizi dar gelirli, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yaşadığı mahallelerde yoğunlaştırıyoruz. Ramazan Ayı geliyor. Bu fiyatlarla Ramazan’ın zor geçeceği ortada. Ramazan, dayanışmanın, paylaşmanın da ayı. Ben hali vakti yerinde olan hemşehrilerimize de çağrı yapmak istiyorum. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşabilmemiz için Aşevimize, Halk Marketimize katkıda bulunsunlar ” diye konuştu.    
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir