BAŞKANLARLA DSİ’YE ZİYARET

Videoyu Aç BAŞKANLARLA  DSİ’YE ZİYARET
A
a

AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ve Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam ile birlikte DSİ Genel Müdür’ü Kaya Yıldız’ı ziyaret etti. Her iki ilçe halkının en önemli sorunu tarımsal sulama konusu görüşüldü.


Sarıcakaya İlçesinde bulunan yüzde 60’ı tamamlanmış Laçin Gölet’i için yıl sonu ödenekleri ile çalışmaların tekrar başlatılması ve 2021 yılında şartların elverişli olması halinde tamamlanması hedeflendi. Dış İlçelerden Sorumlu Koordinatör Milletvekili Günay, "Laçin Gölet’inin tamamlanması için 10 milyon liralık bir ek ödenek gerekiyordu. Laçin Göleti tamamlandığında 7 bin dönüm arazi sulanacak, üretim kapasitesi artacak, ilçemize, şehrimize ve ülkemize ekonomik değer katacak” dedi.
21 BİN DEKAR SU İLE BULUŞUYOR
Cazibe sulama sistemi hakkında da çok önemli bir müjde veren Günay, "Beylikova Belediyesi ve DSİ 3. Bölge Müdürlüğü arasında yapılan Protokolle İşletmesi Beylikova Belediyesi tarafından yapılan Beylikova Depolama ve Sulama Tesisinin 1. Etap 9 Bin Dekar cazibe sulama sistemini daha önceden hizmete açmıştık. Şimdi ise Çiftçi ve Üreticilerimizin yoğun istekleri üzerine yaptığımız 2.etap 12 bin dekar Cazibe ile sulama sistemi projemiz kabul edilerek DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Cazibe sulama sistemi yatırım projesi 18 Milyon TL bedelle ihale çıkıyor. Bu sayede toplamda 21 bin dekar kıraç ve susuz topraklar suya kavuşuyor” şeklinde konuştu.
TEŞEKKÜR EDERİZ
Günay açıklamasını “Eskişehir Gökpınar Barajı'ndaki çalışmalar devam ederken,  Günyüzü ilçemize ilave olarak Beylikova ve Sarıcakaya ilçemizde de tarımsal sulama sorunları gideriliyor. Yaz döneminde Bakanlığımıza ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına yaptığımız talepler sonucu 11 Eylül 2020 tarihinde Sayın Naci Ağbal, Gökpınar Barajı için 20 milyon liralık ek ödeneğinin verileceği ve en kısa sürede barajın tamamlanacağı müjdesini benimle ve Valimiz Erol Ayyıldız ile paylaştı. Yüzde 79’u tamamlanan baraj inşaatın tamamlanmasıyla barajda depolanacak su ile 60 bin 860 dekar zirai arazi sulanacak” ifadelerini kullandı. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi