Bayram parasız pulsuz geçecek

Videoyu Aç Bayram parasız pulsuz geçecek
A
a

Ramazan bayramı öncesi alışveriş yapıp yapmadıklarını sorduğunuz vatandaşlar, hayat pahalılığından dert yandı. Bayram alışverişi yapmaya cesaret edemediklerini söyleyen Eskişehirli vatandaşlar, “Fiyatlar çok yüksek. İstediğimiz her şeyi alamayacağız. Parasız pulsuz geçer bayram” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yaklaşan ramazan bayramı öncesi alışverişe çıkıp çıkmadığını sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, hayat pahalılığından şikayet etti. Alışverişlerini çok kısıtlı yapacaklarını anlatan vatandaşlar, bir bluz almaya bile cesaret edemediklerini belirtti. Birçok şeyin bütçelerini aştığını söyleyen vatandaşlar, bayramda evde oturacaklarını ifade etti.

Emine Yeşer
“Bayram alışverişi yapamayacağım. Sadece bir emekli parası var eşimden kalan. Onunla idare etmeye çalışıyorum. Oğluma yardım etmeye çalışıyorum ucundan da. Bir bluz almaya cesaretim gelmedi. Fiyatlar çok yüksek. Hiçbir şey almayacağım. Bayramda evde oturacağım tek başıma.”

Ayfer Şahin

“Alışverişe çıkmadım. Çıkacak mıyım bilmiyorum. Hayat pahalı. Fiyatlara baktım her şey çok pahalı. Biraz gezeceğim. Bir tane gömlek almak istiyorum alabilirsem. 100 liradan başlıyor. O da en ucuzu. Bütçemizi aşıyor. Bu bayram sıkıntılı geçecek.”

Nurten Yiğit

“İhtiyaç olanı alacağız. Fiyatlar parası olana göre iyi, olmayana göre kötü. Azar azar almaya çalışacağız bütçemize göre. Üst baş çok pahalı. Onları almıyorum. Kıyafette kısıtlama yapıyoruz. Pahalı olduğu için almıyoruz. 1 kilo alacağına yarım kilo alıyorsun. O günü kurtarmaya çalışıyorsun.”

Günnar Yörükçü

“Alışverişe çıktım ama bir iki bir şey aldım. Ama bayram alışverişi yok. Ben yaşlıyım. Ufak tefek şeker, çikolata aldık sadece. Fiyatlar acayip yüksek. Şaşırıyorum, şok oluyorum. Marketten döndüğüm oluyor. Kendimizden ödün veriyoruz. Hepsi tam olmasa da olduğu kadar artık.”

Ali Şener

“Bir ihtiyaç olursa çıkarız daha çıkmadık ama fiyatlar çok yüksek. Nasıl yaparız bilmiyorum. Emeklinin işi kötü. İstediğimiz her şeyi alamayacağız. Parasız pulsuz geçer bayram. Hiçbir yere gitmeyiz. Evdeyiz. Daha düşünemedik. Fiyatlar aldı başını gitti. Ne yapacağımızı bilmiyoruz.”MELTEM KARAKAŞ
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir