Beklediğimize Değmiyor!

Videoyu Aç Beklediğimize Değmiyor!
A
a

Tam kapanma süreci taksici esnafını da olumsuz etkiledi. Müşteri bulamadıkları için taksilerin durakta boş bir şekilde beklediğini anlatan taksiciler, “Akşama kadar burada bekliyoruz. Beklediğimize değmiyor. Evimize doğru düzgün ekmek parası götüremiyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
29 Nisan’da başlayan tam kapanma süreci taksici esnafını da olumsuz etkiledi. Kapanma nedeniyle vatandaşlar evlerinde kalınca, taksiler duraklarda sıralı bir şekilde uzun kuyruklar oluşturdu. İşlerin çok kötü olduğundan dert yanan taksiciler, işlerin durma noktasına geldiğini söyleyerek, günlük kazandıkları parayla geçinmekte zorlandıklarını ifade etti.

Yastık Altındakiler Bitti

Tam kapanma nedeniyle işlerinin içler acısı halde olduğunu söyleyen taksici Mustafa Buldu, “İşlerimiz çok kötü. Çok düştü. Berbat desek yeridir. Zaten duraktaki araçlarımızı iki gruba ayırdık. İki günde bir çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi değil. İçler acısı. İşler kötü. Her çalışan taksi günde 50, 60 km yolu anca yapıyor. Her yer kapalı olsa ne olur. Günlük kazandığımız parayla geçimimizi sağlayamıyoruz. Bir destek beklerdik. Ama ne arayan var ne soran. Akşama kadar burada bekliyoruz. Beklediğimize değmiyor. Evimize doğru düzgün ekmek parası götüremiyoruz. Bizi daha zorlu bir dönem bekliyor. Kıyıda köşede yastık altı vardı. O da bitti. Bundan sonra ne yapacağız bilmiyoruz. Bu sene yazdan da ümitli değiliz. Taksiciliği bırakan var. Bir yığın plaka var satılık olan” diye konuştu.

Taksiler Dizili Bekliyor

Günlük kazandıkları parayla borçlarını ödeyemediklerini belirten taksici Cüneyt Sezgin, “İşler hiç iyi gitmiyor. İşlerimizin tadı kalmadı. Gördüğünüz gibi arabaların hepsi bekliyor. Hiçbir yardım da alamıyoruz. Kapanma öncesi biraz daha iyiydi. 29 Nisan’dan sonra sıkıntılarımız başladı. Günde 5, 6 yolcu alıyoruz. Günlük kazandığımız parayla anca geçim sağlanıyor. Hiçbir borç ödemesini yapamıyoruz. Taksiye Covid’li yolcu binecek diye tedirgin oluyoruz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi