Beklenen açıklama geldi!

Videoyu Aç Beklenen açıklama geldi!
A
a

FIFA’dan merakla beklenen açıklama dün geldi. Sezon sonu bitecek futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağı açıkladı. Es Es’te 30 Mayıs’ta 16 futbolcunun sözleşmesi sona erecek. Ancak futbolcular ligler tamamlana kadar kulüpten ayrılamayacak.

Konseyin kararı
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği FIFA, sezon sonu bitecek futbolcu sözleşmelerinin Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen ligler tamamlanana kadar geçerli sayılacağını açıkladı. FIFA'dan yapılan açıklamada, koronavirüs nedeniyle birçok ligin askıya alındığı hatırlatılırken, maçların normal sürede tamamlanmasının mümkün gözükmediği belirtildi. FIFA Konseyi tarafından kabul edilen karara göre, sezon sonu sona erecek futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar uzatılacağı ifade edildi.
 
Sezon tamamlanana kadar
Eskişehirspor’da 30 Mayıs 2020’de 16 oyuncunun sözleşmesi sona erecekti. Liglerin nisan sonunda başlaması planlanırken, bu oyuncularında sözleşmesi otomatikman uzayacak ve sezon tamamlana kadar 16 futbolcu kulüpten ayrılamayacak. Sezon tamamlandıktan sonra kiralık sözleşmesi sona eren Mete Kaan ve Cemali Sertel, Başakşehir’e geri dönecek. Es Es transfer yasağı nedeniyle bu futbolcularla sözleşme uzatamayacak. 14 futbolcu ile sözleşme yenilenebilecek.
 
Ekonomik olarak büyük zarar
Önümüzdeki sezona ilişkin sözleşmelerin ise sözleşmenin başlangıç tarihi yerine liglerin başlayacağı tarihten itibaren geçerli olacağı kaydedildi. Koronavirüsün futbola ekonomik olarak büyük zarar verdiği vurgulanırken, kulüp ve futbolcuların bir araya gelerek maaş indirimi veya ertelemesi konusunda anlaşmaları tavsiye edildi. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda FIFA'nın tarafların ekonomik durumlarını göz önüne alarak karar vereceği belirtildi.
 
Yeniden belirlenecek
Transfer dönemiyle ilgili tarihlerin de yeniden belirleneceği ve FIFA'nın bu konuda esnek davranacağı bildirildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen FIFA Başkanı Gianni Infantino, önceliklerinin futbol değil insan sağlığı olduğunu vurguladı. Koronavirüsün futbol koşullarını değiştirdiğini kaydeden Infantino, "FIFA, paydaşlarıyla birlikte yeni koşulların üstesinden gelebilmek için bazı pratik fikirler getirdi. Umuyorum ki bu ortak çaba, futbol dünyasının bir araya gelerek dayanışma ve uzlaşma ruhu gösterebileceğine dair olumlu bir örnek olacak." ifadelerini kullandı.
 
30 Mayıs 2020’de sözleşmesi sona erecek olan futbolcular
Alperen Kocabaş
Talha Erdoğan
Kıvanç Karakaş
Tolga Yakut
Onur Bayramoğlu
M. Feyzi Yıldırım
Hasan Ulaş Uygur
Sezgin Coşkun
Mevlüt Çelik
Erdal Akdari
Melih Ağa
Ekrem Kılıçarslan
Kaan Öztürk
Utku Kızılkaya
Cemali Sertel (Kiralık)
Mete Kaan (Kiralık)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi