Belediyelerle yarışıyorlar!

Videoyu Aç Belediyelerle yarışıyorlar!
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Merkezi hükümetin Eskişehir’de söyle bir yanlışlığı var; belediyeler ile yarış etmeye kalkıyor; belediyenin isi ayrıdır merkezi hükümetin isi ayrıdır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ES TV’de canlı yayınlanan Açıkça programının konuğu oldu. ESGROUP Genel Koordinatörü Ali Baş ve muhabirimiz Meltem Karakaş’ın sorularını yanıtlayan Başkan Kurt, Eskişehir’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.
 YASAK MANTIĞINDAN VAZGEÇİN
AnadoluFest’in yasaklanmasının ardından Dede Korkut güvenlik görevlisinin tepki göstermesi olayını değerlendiren sonra iktidar Türkiye Büyük Dezenformasyon yasası. Medyaya, sosyal sitelerine ve dijital ortamdaki yayınlara yeni bir sansür baskı ve ceza düzenlemesi getiriyor.
Şimdi bu hangi aklın ürünü? 20 yıl tek başınıza iktidar olacaksınız her türlü gücü kullanacaksınız
 ve en sonunda seçime giderken efendim sosyal medyadan ya da diyen medyadan beni rahatsız eden haberler çıkmasın diye bir yasa teklifi getiriyorsunuz. 29. Maddesi söyle diyor, bakın sırf halk arasında endişe, korku veya panik yaratmak saikiyle ülkenin iç ve dış güvenliği, kamu düzeni ve aykırı bir bilgiyi kamu barışını bozmaya, elverişli şekilde alenen yayan kimse 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası. Nedir bu? Belirgin bir şey muğlak, dolayısıyla bu tamamen yarın seçim zamanı başladığımızda hepimizin önüne getirip koyacakları bir uygulamadır. Bu yasak mantığından iktidarlar vazgeçmelidir. Vazgeçmediği sürece yeni yasakları getirmek zorunda kalırlar. Yeni uygulamaları getirmek zorunda kalırlar ve böylece. Kendi sonlarını hazırlar” diye konuştu.
AK PARTİ’NİN OLDUĞU YERDE RANT VARDIR
“Dede Korkut Parkı güzel bir park değil” diyen Başkan Kurt, “O park çok daha güzel olabilirdi. Hatta eski hali belki daha güzeldi çünkü ağaçları yetişmişti. AK Parti’nin olduğu yerde rant vardır. Dede Korkut Parkı’ndan belediyeleri çıkardılar, belediyeleri dışladılar. Oradaki 2 tane kafeyi
bir yandaşa verdiler. Yönetim kurulu üyesi yandaşları belki de milletvekili adayıydı. Ben orada spor yapıldığını hiç görmedim. İnsanlar sadece bireysel olarak yürüyüşlerini yapıyorlar. Bir de bu şekliyle iste 8-10 kişilik gruplar yoga yapıyormuş. Merkezi hükümetin Eskişehir'de söyle bir yanlışlığı var. Belediyeler ile yarış etmeye kalkıyor; belediyenin işi ayrıdır merkezi hükümetin işi ayrıdır. Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü bizim imar planı islerine karışmamalı. Belediye bir şey yapacağı zaman antrenörleri, öğretmenlere, sporculara, aman ha oraya gitmeyin diyor. Şimdi belediyeler bu kendi görevlerini çerisindeki işler yapıyor. Onun dışındaki işler boyumuzu aşar. Şimdi Dede Korkut Parkının bakımını,onarımını profesyonel bir şekilde yapabilirler, bizim park bahçeler müdürlüklerimiz çok daha az parayla, çok daha güzel isler yapabilir ama bunlar ne yazık ki, onu yapmadıkları için hem isi çözemiyorlar hem yanlış yapıyorlar. Hatırlarsınız bizden Kanlıpınar’daki piknik alanını geri aldı Devlet Su İşleri. Devlet Su İşleri şimdi orada bu işi yapabiliyor mu? Bakın görün sonunda bize yazı yazdılar, temizler misiniz? Temizlenmeyeceğini bile bile efendime söyleyeyim. Bu işi gerçekleştiremeyeceğini bile bile bu iş için para harcama yetkisinin olmadığı halde sırf CHP’li belediyeleri zora sokmak için geri aldım” şeklinde konuştu.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir