Benim zoruma gidiyor ama şehrin gitmiyor!

Videoyu Aç Benim zoruma gidiyor ama şehrin gitmiyor!
A
a

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mehmet Şimşek ESTV ekranlarının gündem belirleyen spor programı 90+3’e konuk oldu. Başkan Şimşek gazeteciler Murat Dağtekin ve Erkan Midilli’nin sorularını içtenlikle yanıtlayıp birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Trabzonspor dosyası için 300 bin lira para toplanıyorsa burada taraftarı ayırıyorum, kime neyin çağrısını yapacağız. Güngör abimiz var her ay kulübe bin lira para getiriyor.Adamın maaşı 4 bin lira. Bu benim zoruma gidiyor. Ama şehrin zoruna gitmiyor” dedi.
Gücümüzü bilerek yola çıktık
Sözlerine göreve geldikleri 27 Temmuz 2021 tarihinden başlayan Başkan Şimşek, “Seçim döneminde yönetim çıkmadığı için biz bu işi yaparız, bu armayı yere düşürmeyiz diye elimizi taşın altına koyduk. Gücümüzü bilerek yola çıktık. Bizden daha iyi durumda olanların olduğunu da biliyoruz. Yönetimdeki herkes baban Eskişehirsporlu olduğu için armamızın yere düşmemesi için göreve geldik. Büyük iddialarla ve sözlerle göreve gelmedik” dedi.
Gizli ka paklı iş yapmıyoruz
“Biz olmak isteyenlerle bugünlere kadar geldik” diyen Şimşek, “Görevimizin 4’üncü gününde -6 puan cezası ile karşı karşıya kaldık. Bunu iki gün içerisinde çözdük. 3 puanımızın silineceğini biliyorduk 6 puan silinmesin diye çok uğraştık. Türkiye’de puan silinen tek kulüp biz olduk. Biz dürüst kulübüz. Kimseyi kandırmadan TFF’ye başvurumuzu yaptık. Gekas, ‘Akhisar’a imza vermedim’ dedi. Ama Akhisar’ın ne hikmetse puanı silinmedi. Biz gizli kapaklı iş yapmıyoruz” şeklinde konuştu.
Denet leme eksikliği var
Başkan Şimşek, “Ülke futbolunda denetleme eksikliği var. FIFA benim altyapıma transfer yasağı veriyor. Bunu TFF’ye sorduğumuzda ‘biz itirazımızı yaptık’ diyor. Futbolda Eskişehirspor adeta deneme tahtası olmuş durumda. Altyapıya transfer yasağı alan başka bir kulüp yok. Takımdan ayrılan futbolcular keşke takımda kalsalardı. Şimdi gittikleri takımlarda 1 dakika oynamak için bekliyorlar. Gerçi biz geldiğimizde birçok futbolcu kongre uzadı diye gitmişti” ifadelerini kullandı.
 Tecrübesiz bir takımız 
Siyah-Kırmızılı takıma değinen Şimşek, “Tecrübesiz bir takımız. Daha ilk kez böyle maçlara çıkan futbolcularımız var. Gidenlerden birisi geçtiğimiz gün yanımıza geldi ve büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi. Altyapımız bomboştu. U-19’ları profesyonel yaptık. Diğer yaş gruplarında eksikler oluştu. Altyapı transfer yasağını kaldıramasaydık tehlikeli çanlar çalıyordu. Şehrimizdeki yetenekli çocukları kulübe kazandırmak için tüm amatör sporcuları tesislerimize çağırdık onları izledik” dedi.
Teknik direkt ör tercihleri
Teknik direktör tercihine parantez açan Şimşek, “Sezon başında çocuklarımızı en iyi tanıyan Cem Karaca’ydı. Onu göreve getirdik. Sonra o kadar çok hakem hataları yaşandı ki. Her zaman söylerim futbol sadece saha içinde oynanan bir oyun değildir. Kulübe boş, itiraz eden yok, çocukları sahada ezmeye çalışıyorlar. Biz de kulübeye transfer yapalım dedik ve isimli, kariyerli bir hoca getirdik. Tecrübesiz oyunculara tecrübe kazandırmasını istedik. Suat hocaya kendimizi anlattık. Suat hoca 2-3 senedir Eskişehirspor’a gelmek istediğini söyledi. Futbol şehri olduğunu biliyor” diye konuştu
Sıkı pazarlıklar yaptık
FIFA dosyalarına açıklık getiren Başkan Şimşek, “Pinto ve Tanase’nin taksitleri başlayacak. 300 bin lira iki futbolcunun taksiti. Bu iş kolay değil. Kaynakları iyi değerlendirdik. Yönetim kurulu olarak pazarlık yaptık. Tanase hariç herkesle sıkı pazarlık yaptık. Tanase, Boffin, Milinkovic, Mori, Bienvenü ve Toko yabancı dosyaları kapattık. Bunların dosyaları 1 milyon 800 bin Euro’ydu. Biz 600 bin Euro’ya bu dosyaları kapatmayı başardık” ifadelerini kullandı.
Dosyaları kapattık
Kapanan dosyalara değinen Şimşek, “Dosyakapat.com sayesinde Batuhan Karadeniz dosyasını kapattık. Özgür Çek dosyasını da çok iyi bir rakama kapattık. 8-9 yabancı futbolcu dosyamız kaldık. Elimizde para olsa hemen o dosyaları kapatacağız. Yerlilerden de Euro-dolar üzerinden dosyaları var. Futbolcularla temas halindeyiz. Paramız yok, paramız olsa zaten hepsini az az ödeyerek dosyaları kapatacağız” dedi.
Bu kulüp asla kapatılamaz
“Eskişehirspor’u yönetebilir bir hale getirmek istiyoruz” diyen Şimşek, “Artık kapanma muhabbetlerinden sıkıldık. Biz güven ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kulüp asla ka-pa-tı-la-maz. Biz asla bu kulübü kapattırmayız. Tüm şehre sesleniyorum. 30 bin liralık dosya da var, 8 milyonluk dosya da. Biz para istemiyoruz, dosyaları kapatmalarını istiyoruz. Biz zaten oyuncularımızın paralarını veriyoruz, yiyecek içeceklerini veriyoruz. Namus meselesi olan Trabzonspor dosyası için 300 bin lira para toplanıyorsa burada taraftarı ayırıyorum, kime neyin çağrısını yapacağız. Güngör abimiz var her ay kulübe bin lira para getiriyor. Adamın maaşı 4 bin lira. Bu benim zoruma gidiyor. Ama şehrin zoruna gitmiyor” diye konuştu.
Şehir dışından şirketlerle görüşüyoruz
Hep aynı kişilerin destek verdiğini belirten Şimşek, “Led alanlar aynı, maça gelenler aynı. Hep aynı isimler destek veriyor. Biz artık şehir dışındaki şirketlerle görüşüyoruz. İnanmayacaksınız
ama Eskişehirspor’un adı Eskişehir’den daha büyük şehir dışında. Hakan Sayın ve Ertuğrul Nazlı eski yöneticilerimiz borçlarını sildi. Şu ana kadar başka borcunu silen yok. Benden ‘hallederiz, onu çözeriz dünyanın 4’te 3’ü sudur’ gibi sözler duymak istiyorsanız bende yok. Varsa vardır yoksa yoktur. Paramız yok” dedi.
Diğer branşları da açmak istiyoruz
Başkan Şimşek, “Altyapıya yapılan transferlere değinen Şimşek, “7 tane şehir dışından altyapımıza transfer yaptık. Bunların 3’ü Başakşehir altyapısından geldi. Darıcı, İnegöl’den gelen futbolcular. Bu futbolcuların hepsi denendi ve maç yaptırıldı. 5-6 yetkili arkadaşımız bu oyuncuları izledi. Ocak ayında da altyapıya takviyeler olacak. BAL’daki takımlarımızı izliyoruz. Anadolu Üniversitesi’nden 2 oyuncuyu altyapımıza transfer etmek istedik. Gelmek istemediler. Kadın futbol takımımızın olmasından çok mutluyuz. Diğer branşları da açmak istiyoruz. Eskişehirspor’un sadece futbol kulübü olmadığını ve şehrin spora hizmet etmek için var olduğunu göstermek istiyoruz” diye konuştu.
Bunlar işi ticarete dökmüş
Şimşek son olarak, “Şehrimizde faaliyet gösteren başka şehrin takımlarının açtığı futbol okullarına karşıyım. Bunlar işi ticarete dökmüş. Ben bu zamana kadar Eskişehir’den giden bir tane futbolcu görmedim o futbol okullarından. Eskişehir’in altyapı yeri Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’dir” ifadelerini kullandı.

 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir