BETON YOLLAR ÜLKEYE ÖRNEK

Videoyu Aç BETON YOLLAR ÜLKEYE ÖRNEK
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 13-14 Kasım’da Ankara’da düzenlenen 1. Beton Yollar Kongresi’nde sunum yapan tek yerel yönetim oldu.

TC Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği ve Kısa adı EUPAVE olan Avrupa Beton Kaplamalar Birliği ortaklığıyla Ankara’da düzenlenen 1. Beton Yollar Kongresi’ne yurt içi ve yurt dışından birçok kurum, kuruluş ve kişi katıldı.
UZUN ÖMÜRLÜ
Eskişehir’de hayata geçirdiği beton yol çalışmaları ile birçok kurum ve kuruluşa örnek olan Büyükşehir Belediyesi, kongrede katılımcılara sunum yapan tek yerel yönetim oldu. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Soner Özkan ve ekibinin yer aldığı kongrede Özkan, katılımcılara Eskişehir'de hayata geçirdikleri beton yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. Beton yolların asfalt yollara göre daha uzun ömürlü ve daha ekonomik olduğunu ifade eden Özkan, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle kent merkezi dışında kalan kırsal yollarda beton yolun tercih edilmeye devam edileceğini belirtti. Kırsalda yapılan sathi kaplama olumsuzluklarını, beton yolun neden tercih edilmesi gerektiğini, beton yol uygulamasının olumlu ve olumsuz yönlerini aktaran Özkan, olumsuzlukların giderilmesi için çözüm yolları hakkında katılımcılara bilgi verdi.
GURUR DUYDUK
Başkan Büyükerşen’in şehircilik anlayışına yakışır şekilde Eskişehir’i kongrede en güzel şekilde temsil ettiklerini ifade eden Özkan, kongrede sunum yapan tek yerel yönetim olmaktan büyük gurur duyduklarını ifade etti. Kongre sonunda hazırlanan ortak bildiride Büyükşehir Belediyesi'nin de görüşleri yer aldı. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi