Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin CHP’den ihraç edildi

Videoyu Aç Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin CHP’den ihraç edildi
A
a

Rüşvet olayları gerekçesi ile İçişleri Bakanlığı’nca görevinden geçici olarak uzaklaştırılan ve partisince de ihraç istemi ile Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin CHP’den ihraç edildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik Belediyesi iştiraki Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Selçuk E.'nin, bir müteahhitten bina ruhsat bedeli ve iş takibi için rüşvet istediğinin iddiaları üzerine, 19 Ocak'ta Bilecik Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon düzenlendi.
Belediyedeki odasında suçüstü yakalanan Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk E.,çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.
Ardından, İçişleri Bakanlığı soruşturmanın selameti açısından şubat ayında Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i geçici olarak görevden uzaklaştırmıştı. Diğer yandan da Belediye Başkanı Semih Şahin partisince ‘parti sorumluluğu, etik değerleri ve yerel yönetim ilkeleriyle bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle’ ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. 
OY ÇOKLUĞU İLE İHRAÇ EDİLDİ
Aradan geçen süre zarfından CHP Yüksek Disiplin Kurulu Kararını verdi. Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin Yüksek, Disiplin Kurulu kararı ile CHP'den ihraç edildi. Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in kesin ihracına oyçokluğu ile karar verildiğini açıkladı.
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir