Bilecik’İn Pazaryeri İlçesi Pilot Bölge Seçildi

Videoyu Aç Bilecik’İn Pazaryeri İlçesi Pilot Bölge Seçildi
A
a

Bilecik'in Pazaryeri İlçesi Pilot Bölge Seçildi

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde uygulama başlanan Anla, Hızlan, Odaklan Başar (AHOB) sistemi ile öğrenciler artık daha hızlı anlayarak okuyabilecekler.
Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tanıtılan AHOB programı ile öğrencilerin anlayarak okuma becerileri hızlandırılmayı hedeflenirken, daha önce pilot bölge seçilerek Samsun ve Kocaeli illerinde hayata geçirilen AHOB sistemi bu illerden sonra Pazaryeri ilçesinde öğrenciler ile buluştu.
Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “ZEKASOFT yazılım tarafından hazırlanan AHOB (anla- hızlan - odaklan- başar ) öğrencilerin dikkatlerini arttırmak, odaklanmalarını geliştirmek ve okuma bozukluklarını giderilmesi amacı ile geliştirilen bu programı Pazaryeri ilçemizdeki bütün öğrencilerimiz tarafından kullanılacaktır. Daha önce Türkiye’de Samsun Kocaeli gibi pilot illerimizde kullanılan bu programı, bizim öğrencilerimizde kullanacaklardır. Amaç öğrencilerimizin hızlı okumalarını sağlamak en önemlisi de odaklanmayı başarıp okuduğunu daha iyi anlamak ve sınavlardaki başarılarını artırmaktır. Velilerimizden Hızlı okuma sistemini için destek bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi